Neretas žmogus, sąmoningai ar ne, yra linkęs kolekcionuoti daiktus. Šeimininkėms didelį džiaugsmą kelia platus turimų indų pasirinkimas, tačiau yra žmonių, kurie tikslingai renkasi kolekcionuoti  įvairiausių tipų daiktus – nuo pašto ženklų ar monetų iki butelių kamštelių ar netgi plaukų. Pasak psichologo Aleksandro Segal, kolekcionavimas – tiesiog vienas iš galimų hobių: noras atsipalaiduoti, sumažinti stresą, siekis turėti „kažką, ko neturi kiti“, galimybė atrasti bendraminčių, su jais komunikuoti, varžytis.
2018 m. rugsėjo 15 dieną Šiupylių bibliotekoje vyko susitikimas su Gruzdžių vaikų socializacijos centro auklėtoja, kolekcininke Rita Gaidamavičiūte. Pasak kolekcininkės, jos namus puošia išskirtinė per 300 varlių siekianti kolekcija. Lentynoje išsirikiavusios įvairaus dydžio, spalvų varlės, atkeliavusios iš ne vienos pasaulio šalies. Kokių tik nėra: didelės, mažos, pliušinės, rankų darbo, stiklinės, metalinės, keramikinės. Nuo jų dvelkia tikra pavasariška žaluma ir gera nuotaika, šios varlytės – tarsi pirmieji taip išsiilgto pavasario ir šilumos pranašai… Pirmoji varlytė, vardu Ferenciukas, Ritos namuose atsirado prieš 10 metų kaip artimo žmogaus dovana. Ir tuomet nejučiomis varlyčių kompanija tik didėjo ir didėjo. Gaidžio simbolika puoštų eksponatų kolekcininkės namuose yra per šimtą ir nuolat daugėja – kas dovanoja, kas iš kelionių parveža. Kolekcijos pradžia – gaidelis, draugų parvežtas iš Portugalijos, kuris yra neoficialus šios šalies simbolis. Skulptūrėlės, įvairi atributika yra kolekcionuojama jau penki metai. Iš me­džio, po­rce­lia­no, stik­lo, mo­lio, me­ta­lo, plastmasės pa­da­ry­ti paukš­čiai tu­ri ne tik es­te­ti­nę, bet ir pra­kti­nę funk­ci­ją: tai ir gaideliu puoš­tas puo­de­lis, lėkštutė, žva­kė, rankš­luostis.
Kolekcininkė susitikimo metu supažindino Šiupylių kaimo moteris su dar vienu pomėgiu – dekupažu.  Išmokę dekupažo (dekoravimo) technikos, moterys džiaugėsi, kad galės atnaujinti  dėželes, pasidaryti aksesuarų sau ar savo draugams.
Dėkojame kolekcininkei Ritai Gaidamavičiūtei už nuoširdų pasakojimą apie pomėgį kolekcionuoti ir už nuostabiai pravestą edukacinį užsiėmimą „Dekupažo paslaptys – kurkime kartu“  Šiupylių bibliotekoje.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė