2019 m. lapkričio 11 dieną prasidėjo tradicinė Šiaurės šalių literatūros savaitė. Šviesos ir knygos šventė Lietuvoje rengiama jau dvidešimt trečią kartą. Šiuo projektu siekiama skleisti skaitymo balsu tradicijas, kviečiant susiburti ir drauge susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais. Šiųmetės Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Šventės Šiaurės šalyse“.
Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteka taip pat dalyvauja šiame projekte. Vyresniosios bibliotekininkės, Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė pakvietė Gruzdžių lopšelio-darželio ,,Puriena“ vaikučius ir Gruzdžių gimnazijos pradinių klasių mokinius sudalyvauti šventėje. Visus nustebino šventėje dalyvaujanti Freken Bok (vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė). Vaiduokliu apsimetęs ,,atskrido“ ir Karlsonas (vyresnioji bibliotekininkė Liongina Šufinskienė). Neapsikentusi Karlsono išdaigų, Freken Bok griebėsi net šluotos. Susitaikę, abu nutarė, kad laikas švęsti Pepės gimtadienį, o kaip jį švęsti garsiai perskaitė švedų rašytojos Astridos Lindgren pasakojime „Pepė švenčia gimtadienį“. Į sceną buvo pakviesta ir Pepė (Patricija Kuodytė). Lopšelio-darželio ir gimnazijos vaikučiai Pepei įteikė pačių gamintas dovanas – plakatus su linkėjimais Pepei. O kokia šventė be muzikos ir šokių. Visi pasilinksminę, išsakę Pepei savo palinkėjimus, išsiskirstė, laukdami kitų šios savaitės renginių, skirtų Šiaurės šalių literatūros savaitei.

Liongina Šufinskienė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė