2018 m. lapkričio 12 dieną Romučių bibliotekoje surengta valandėlė „Šviesos ir žodžio šventė“, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei. Į šventę susirinkusias dalyves pasitiko Pepė Ilgakojinė (bibliotekininkė Janina Butnorienė). Susirinkusieji apžiūrėjo spaudinių parodą „Žvilgsnis į Šiaurės šalių literatūrą“. Bibliotekininkė papasakojo apie tradicinę Šiaurės šalių literatūros savaitę, kuri puoselėja garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą. Žmonės, gyvenantys prie Baltijos jūros krantų ir toliau į Šiaurę prie Grenlandijos ledynų, Norvegijos fiordų sugalvojo prie uždegtų žvakučių pasidžiaugti knygų skleidžiama šviesa.
Šių metų savaitės tema – „Šiaurės herojai“. Renginio metu, prie uždegtų žvakių buvo skaitoma suaugusiesiems skirta ištrauka iš knygos „Islandijos karaliai“, kurią parašė islandų rašytojas Einaro Máro Guðmundssono. Ši knyga – tai beprotiškų pasakojimų rinkinys apie išgalvotą Knudsenų giminę nuo XVIII a. iki mūsų dienų.
Vaikai piešė ir spalvino trolius – skandinavų mitologines būtybes.

Janina Butnorienė,
Romučių bibliotekos bibliotekininkė