Vėl lapkritis, mažai saulės, tad diena trumpa, lengvai pasiduodanti tamsai. Bet ir niūrius vakarus galima nušviesti, paversti jaukiais ir šiltais.
2018 m. lapkričio 13 dieną Ringuvėnų biblioteka sukvietė aktyvias bibliotekos lankytojas į renginį „Šviesos ir žodžio šventė“, kad žvakių šviesoje paskaitytų, pabendrautų, padiskutuotų. Tai tradicinė šviesos ir žodžio šventė, primenanti mums senąsias pasakojimų tradicijas, suteikianti progą susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Kiekvienais metais Šiaurės šalių literatūros savaitė vis kitokia. Renginį charakterizuoja pasiūlyta tema. Šiemetė Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – „Šiaurės herojai“. Herojai – pasikartojantis Šiaurės šalių literatūroje motyvas, o jų vaidmuo, vystantis visuomenei, kinta.
Ringuvėnų bibliotekoje buvo uždegta simbolinė šviesa ir skaitoma ištrauka iš islandų rašytojo Einaro Máro Guðmundssono knygos ,,Islandijos karaliai“. Islandų rašytojo Einaro Máro Guðmundssono knyga ,,Islandijos karaliai“ – beprotiškų pasakojimų rinkinys apie išgalvotą Knudsenų giminę nuo XVIII a. iki mūsų dienų. Tai giminės saga, tampriai supinta su liaudies istorija, su tais žmonėmis, kuriuos Knudsenai valdė ir kuriais manipuliavo. Ši knyga – ribas peržengiantis romanas; išsamus ir labai linksmas pasakojimas apie islandų aukštesniąją klasę.

Janina Butnorienė,
Ringuvėnų bibliotekos bibliotekininkė