2017 metų lapkričio 13 dieną prasidėjo jau dvidešimt pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ji tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais, kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančių žmonių. Dideli ir maži knygos mylėtojai susėda klausytis istorijų, skaitomų sutartą dieną ir net tą pačią valandą. Daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų prisijungia prie šios jau tradicija tapusios Šiaurės šalių knygų skaitymų akcijos. Ne išimtis ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Nuo pat ankstyvo ryto bibliotekininkės ruošėsi it bitutės darbininkės norėdamos vaikams suteikti įsimintiną, įdomų ir kitokį rytmetį. Kvapnių žvakių šviesoje, jaukiai susėdus vaikams ant kilimo lygiai 9 valandą skaitymus pradėjome ir mes. Šių metų tema – Šiaurės salos, o jose, kaip žinoma, yra nesuskaičiuojama gausybė salų. Šiemet minimos ir Suomijos 100-osios nepriklausomybės metinės. Ta proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį skiria būtent suomių literatūrai. Patiems mažiausiems klausytojams buvo pasiūlytas išverstas tekstas iš suomių kalbos autorės Mauri Kunnas, kuri parašė knygą pavadinimu „Lobių sala“. Knygos personažai keliauja į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio. Knygoje apstu pavojingų jūrų piratų, nuotykių troškimo ir azartiškos aukso ir deimantų paieškos. Ten sutinkame vienišą piratą, užsilikusį Kaulų saloje, bet svajojantį grįžti namo ir paskanauti sūrio. Skaitymus klausė Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos pirmos klasės mokinukai su mokytoja Danguole Petruliene. Nors tekstas nebuvo labai trumpas, mažieji klausėsi labai susidomėję, atidžiai, netriukšmavo. Renginio pabaigoje visus pagyrėme ir pasiūlėme paragauti personažo Beno Gano taip pamėgto sūrio. Dar šiek tiek apžiūrėję ir paskaitinėję bibliotekoje turimas knygas apie piratus ir jų laivus vaikai ruošėsi išeiti labai nenoriai. Pažadėję greit pasimatyti vėl, nešini sūrio gabalėliais visa klasė ir mokytoja patraukė mokyklos link.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė