siaures2-600x305Šių metų lapkričio 14 dieną Šiupylių biblioteka prisijungė prie Šiaurės šalių bibliotekų savaitės  renginių. Šįkart pasirinkta tema – ateitis. Mažieji knygų skaitytojai susispietę į būrelį jaukiai kalbėjosi apie ateitį, nes šiais laikais mus labai blaško telefono skambučiai, internetas, televizija. Literatūra ir skaitymas duoda mums progos atsikvėpti ir pasinerti į knygų pasaulį. Pasidžiaugėme, kad skirtingose šalyse tuo pačiu metu klausomės to paties teksto. Bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė surengė trumpą viktoriną apie Šiaurės šalis. Vaikams reikėjo atsakyti, kokios šalies autoriaus knyga „Mėlynosios planetos istorija“, atpažinti Šiaurės šalių vėliavas ir ką jos bendro turi, atspėti, kuo virto „bjaurusis ančiukas“ bei išvardinti tris Baltijos šalis.

Paskui, šildomi žvakių liepsnos, klausėmės ištraukos iš Stian Hole knygos „Garmano vasara“, kurią paeiliui skaitėme visi. Daug džiaugsmo vaikams suteikė pabūti ateities dizaineriais kuriant Šiaurės šalių veikėjų aprangą bei jos spalvinimą: Pepei Ilgakojinei, Coliukei, Undinėlei, Karlsonui, Piemenaitei ir Kaminkrėčiui, Troliui Mumiui.

Aktyviausiai dalyvavę vaikai apdovanoti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atvirukais ir saldžiais prizais.
Bibliotekoje jau visą savaitę veikia Šiaurės šalių rašytojų knygų vaikams ir suaugusiems parodos.

Po renginio bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė padėkojo ir įteikė prizus, gautus iš Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos, – suvenyrinę dėžutę su siurprizu viduje sesutėms Augustei ir Gabrielei Stankaitytėms. Mergaitėms ji dėkojo už aktyvų dalyvavimą bibliotekos renginiuose, už atliktas įdomias kūrybines užduotis, kurias jos siuntė į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką ir tie jų darbeliai buvo paviešinti Facebook nuotraukų albume „Skaitymo iššūkis 2016“.

Šaunuoliai, Šiupylių vaikai!

Salvinija Šeškauskienė,