2019 m. balandžio 30 dieną į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką rinkosi Šiaulių rajono bibliotekininkai. Seminaro pirmojoje dalyje pranešimą ,,Elektroninės informacijos ištekliai, el. knygos, skaitymo skatinimas naudotis ibiblioteka.lt“ pristatė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Jolanta Baldišė. Bibliotekininkės turėjo galimybę užduoti klausimus ir sužinoti plačiau apie elektronines knygas ir išteklius.
Antrasis pranešimas, kurį parengė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Rasa Streckienė, supažindino su duomenų bazės ePaveldas galimybėmis. Kalbėta apie užklausos formavimą, įvairiausius šaltinius, kuriais būtų galima pasinaudoti ruošiantis projektui ,,Išnykę ir nykstantys kaimai“.
Seminaro dalyves su dokumentų ir straipsnių paieška Lietuvos integralioje bibliotekų informacijos sistemoje (LIBIS) supažindino Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Laima Naujokienė. Praktinį darbą su LIBIS Skaitytojų aptarnavimo posisteme išsamiai papasakojo Inga Liekmanienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja.
Antroji seminaro dalis buvo skirta apžvelgti su biblioteka susijusius einamuosius klausimus. Organizacinius veiklos klausimus aptarė – Almantas Šlivinskas, l. e. p. direktorės pavaduotojas. Fondo komplektavimo aktualijomis pasidalijo Fondo komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Albina Černikienė. Pranešimą ,,Kultūros pasas – kelias edukacijai per kultūrą ir meną“ parengė Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Roberta Rasikienė. Su kraštotyrinio ir informacinio darbo aktualijomis supažindino Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Rita Nesavaitė. Pristatytas projektas ,,Prisijungusi Lietuva“, o apie naujai gautas priemones: grafinę planšetę, droną, inžinerinius rinkinius ir kt. papasakojo Informacijos ir kraštotyros skyriaus bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Kostas Aleksandrovičius.
Viena svarbiausių temų seminaro metu buvo pasirengimas projektui ,,Išnykę ir nykstantys kaimai“. Vyriausioji metodininkė Audronė Kiršinaitė kalbėjo apie šio projekto vystymo aktualijas, taip pat apie informacijos praktinius paieškos ypatumus Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Kraštotyros fonde bei kartotekose.
8 darbuotojai dalyvavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vyresniosios  metodininkės Paulinos Sprindžiukaitės organizuojamose mokymuose „Papildyta ir virtuali realybė: skaitymo skatinimas kuriant virtualią istoriją su „CoSpaces Edu“ programa“.
Pasitarimo metu Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė pristatė ir naująją darbuotoją Dovilę Navickaitę, kuri dirbs Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje vyresniąja bibliotekininke.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Nuotraukos: Robertos Rasikienės, Kostas Aleksandrovičius