ŠIAULIŲ RAJONO BIBLIOTEKININKAI MOKĖSI NAUDOTIS PLANŠETINIAIS KOMPIUTERIAIS

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Verslo ir amatų akademija“, kurį remia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai2“.
Įgyvendinant projekto veiklas, 2016 m. kovo 7 d. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Meškuičių struktūriniame padalinyje įkurtoje Info erdvėje vyko mokymai viešosios bibliotekos darbuotojams „Mobiliųjų išmaniųjų technologijų pritaikymas. Planšetinių kompiuterių „iPad“ naudojimas”. Mokymus vedė Staselė Riškienė, „Apple“ profesinio tobulinimo konsultantė.
Lektorė mokymų dalyvius supažindino su planšetinių kompiuterių „iPad“ programomis: „Pages“, „iBooks“, „ePub“, ,,SuperNote”  ir kitomis, papasakojo apie QR kodus (angl. QR code, pilnas pavadinimas greito atsakymo kodas (angl. Quick Response Code)) – matricos kodas (dviejų dimensijų brūkšninis kodas),  jų kūrimą.
Bibliotekininkai mokėsi naudojimosi planšetiniu kompiuteriu pagrindų: susipažino su filmavimo, fotografavimo, informacijos siuntimo, el. knygų skaitymo galimybėmis.
Mokymų metu įgytas žinias bibliotekininkai perduos savo bibliotekų vartotojams.
Jie, pasirinkę tinkamas programas, mokysis filmuoti, skaityti el. knygas, žymėtis idėjas bei pastabas, rinkti tekstą, dalintis informacija, fotografuoti, piešti, kurti ir tobulėti, nes mobilieji įrenginiai suteikia neribotas galimybes.

Rita Nesavaitė,
Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja