logo

Nacionaliniais bibliotekų metais Lietuvos bibliotekos ir jų bendruomenės buvo kviečiamos dalyvauti Nacionalinėje bibliotekų olimpiadoje, kurioje nugalės sumaniausia, aktyviausiai skaitanti ir daugiausiai žinių turinti biblioteka ir jos bendruomenė.
Bibliotekų olimpiados 2016 misija – skatinti bibliotekų ir jų bendruomenių aktyvumą, suartinti skaitančias skirtingas kartas ir suburti visus Lietuvos knygos mylėtojus į vieną didelę, margą olimpinę bendruomenę.
Prieš 2 mėnesius Lietuvos bibliotekose vyko 1-asis atrankos etapas, kurio metu greitojo skaitymo, teksto sakymo atmintinai ir mikliųjų rankų rungtyse dalyvavo bibliotekininkai ir bendruomenės nariai. Užduočių vykdymas buvo nufilmuotas ir išsiųstas olimpiados organizatoriams. Atrankinį etapą įveikusios bibliotekų komandos buvo pakviestos į finalinį renginį.
Bibliotekų olimpiados 2016 finalinį renginį vertino trys komisijos vienu metu, gyvai komentavo, žaismingai ir smagiai bendravo su dalyviais visų gerbiamas aktorius Gintaras Mikalauskas.
Į šią olimpiadą, vykusią VU bibliotekoje, sugužėjo atstovai iš visų Lietuvos kampelių.
Šiaulių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai atstovavo 3 komandos: „Činčiberas“ (Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteka), „Kolibris“ (Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka), „Šypsena“ (Kairių biblioteka). Birželio 18 dieną jas į Vilnių lydėjo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, vykdęs ir palaikymo komandos nario misiją.
Olimpiados šūkis: „Svarbiausia dalyvauti, būti ne tobuliems, o žaismingiems“. Tad rajono komandos prizinių vietų nelaimėjusios, smagiai bendravo, dalyvavo bendrose vaišėse, lietuviškų posakių protmūšyje laimėjo prizų.
Visi olimpiados dalyviai buvo apdovanoti medaliais.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė.
2016 06 20