Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, įgyvendindama projektą  „Biblioteka – kūrybiškumui ir edukacijai“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje rugpjūčio 23 dieną organizavo seminarą „Kūrybiškas naudojimasis planšetiniais kompiuteriais“.

Renginio pradžioje, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Joneta Filinskė pristatė projekto dėka įsigytas kūrybiškas edukacines priemones: smėlio ir šviesos spalvų staliukus, šviečiančius molbertus ir planšetinius kompiuterius. Projektu siekiama praplėsti bibliotekos teikiamas paslaugas, Šiaulių rajono vaikams ir jaunimui integruotis į visuomenę, ugdyti  kūrybiškumą, pritaikant inovatyvias menines kūrybos veiklas.

Planšetinių kompiuterių galimybes, privalumus, filmukų kūrimo ypatumus pristatė lektorė Staselė Riškienė („Apple“ profesinio tobulinimo konsultantė). Seminare dalyvavo keletas bibliotekininkų, daugiausia  Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vartotojų.  Pirmoji seminaro dalis buvo teorinė, antroji – praktinė. Dalyviai kūrė filmukus įvairiomis temomis, skirtingose erdvėse. Vėliau visi sugrįžę į biblioteką pristatė savo kūrybą visiems dalyviams. Filmukai sulaukė tiek daug susižavėjimo, kad jais buvo nuspręsta pasidalinti viešojoje erdvėje.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja