2019 m. vasario 4–8 d. Šiupylių bibliotekoje buvo organizuotos veiklos, skirtos Saugesnio Interneto savaitei, kurios šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!“ – jau 16-ą kartą minima daugiau nei 120 pasaulio šalių.
Visą savaitę aktyviems bibliotekos lankytojams senjorams ir neįgaliems buvo suorganizuoti mokymai – testai: https://www.epilietis.eu/kursai/ Jie buvo labai naudingi, nes aiškiai pamokė, kaip naudotis internetine bankininkyste pasirinktuose bankuose (taupomas tiek klientų, tiek banko darbuotojų laikas, internetinio banko pagalba atliekamos operacijos yra pigesnės nei tos, kurias atliktumėme banko padalinyje). Lankytojai mokymų pagalba sužinojo, kaip saugiai pirkti prekes ir paslaugas internetu, kaip planuoti keliones (sužinojo, kaip naudotis pagrindiniais kelionių planavimo ištekliais internete: tvarkaraščiais, kelionės bilietų ir viešbučių užsakymu), kaip greitai ir patogiai internete susirasti visą mus dominančią informaciją apie sveikatą, ligas, vaistus ir sveiką gyvenseną.
Patys mažiausieji sprendė testą „Ar esi saugus internete?“, tikrinosi, kiek jaučiasi saugūs internetiniame pasaulyje. Po to buvo kviečiami į interaktyvią veiklą „Nuotraukų skelbimas internete“.
Bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė pradėjo nuo trumpos diskusijos su vaikais apie dažniausiai vaikų ir jų tėvų keliamas nuotraukas į internetą, apie tai, kuo nuotraukos internete skiriasi nuo popierinių arba esančių įrenginyje: telefone, fotoaparate, kompiuteryje, kas nutinka įkėlus nuotrauką į internetą ir ar įmanoma internete paskelbtą nuotrauką ištrinti? Po trumpos diskusijos vaikai turėjo iškirpti po penkias jiems patinkančias nuotraukas iš senų nereikalingų žurnalų, išrinkti po tris labiausiai tinkamas viešinti internete ir pakabinti ant virvės – „TINKA skelbti internete“. Veikla užbaigiama išvadomis, kad visada pagalvoti prieš skelbiant savo ar kitų nuotraukas internete.
Saugaus interneto savaitė „Kurkime geresnį internetą kartu!“ vaikams ir suaugusiems suteikė daug naudingos informacijos ir patarimų.
Šiai savaitei paminėti, veiklos organizuotos ir Voveriškių bibliotekoje. vasario 8 vyko valandėlė vaikams „Kurkime geresnį internetą kartu!“. Voveriškių mokyklos 3 klasės mokiniai su mokytoja apsilankė bibliotekoje. Bibliotekininkė Inga Kerienė pristatė saugesnio interneto savaitę. Vaikai atsakinėjo į klausimus, diskutuota apie nuotraukų skelbimą internete. Vaikai turėjo atlikti praktinę užduotį: savarankiškai sugalvoti ir užrašyti saugų slaptažodį. Visi sukurti slaptažodžiai buvo išnagrinėti ir išrinktas saugiausias. Pabaigoje spręstas testas „Ar esi saugus internete?“.
Kužių biblioteka minėdama šią savaitę savo lankytojus pakvietė išspręsti testą ,,Ar esi saugus internete?“ , ir taip pasitikrinti savo žinias. Testą sprendė ne tik vaikai, bet ir suaugę. Vasario 9 d. nuo pat ryto bibliotekoje šurmuliavo vaikai, nes buvo pakviesti dalyvauti žaidime „Laikas prisijungus ir atsijungus“, kurį pasiūlė https://www.epilietis.eu/saugesnio-interneto-savaite-2019/ svetainė. Žaidimo metu dalyviai buvo suskirstyti į dvi komandas. Užduotis – Ką veikiu be technologijų? Veiklas vaikai užrašė ant lapelių ir kiekviena komanda traukė paruoštus lapelius su įvairių veiklų pavadinimais, tarpusavyje tyliai apsitarė, ir turėjo suvaidinti užrašytą veiklą taip, kad kita komanda ją atspėtų. O po žaidimo visi tikėjęsi sėsti prie kompiuterio, sulaukė pasiūlymo išbandyti rankų miklumą mėtant taikinius ant kilimo. Vaikai taip įsijautė į žaidimą, kad kompiuteriai tą rytą buvo pamiršti. Smagu, kad kilimas – taikinys įsigytas vykdant 2018 m. projektą ,,Pasiryžk pokyčiams“, kurį dalinai finansavo Lietuvos Kultūros taryba taip pradžiugino vaikus.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė