Vasario 7 d.  jau 14-ąjį kartą minima Saugesnio interneto diena, kuri skirta atkreipti jaunų žmonių dėmesį į saugų elgesį internete, atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šių metų šūkis – „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“

Į šią akciją įsijungė ir Šiupylių biblioteka. Visos savaitės metu (vasario 6–10 d.) bibliotekoje buvo  dalijami lankstinukai – Lietuvos vaikų sukurtas kodeksas „Garbingo elgesio internete“  bei parengta informacinė paroda, kurioje eksponuojami įvairūs leidiniai apie saugų ir draugišką internetą.

Vasario 7 d. suorganizuota popietė  jauniesiems skaitytojams „Klaidūs interneto miškai“. Jos metu vyresnioji bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė pristatė mažiesiems iliustruotą knygelę „Bitutė internete. Kas nori Bitutę apgauti“, papasakojo apie pavojus virtualioje erdvėje, papasakojo kaip reikėtų priimti tinkamus sprendimus, bendrauti su nepažįstamais žmonėmis internete ir parodė Slovakijos filmukus apie internetą, kuris keičia ne tik mūsų gyvenimo būdą, bet ir mūsų mąstymą.  Todėl reikia riboti laiką, kurį praleidžiame technologijų pasaulyje, ir tiesiog skirti laiko šeimai, draugams, knygai.

Popietės metu vaikai pasitikrino savo žinias, atlikdami testą „Ar esi saugus internete?“ ir sudalyvavo viktorinoje, kurios metu sužinojo daug naudingos informacijos apie antivirusines programas, šnipinėjimo programines grėsmes, kaip apsaugoti save ir savo mobilųjį įrenginį.

Renginio pabaigoje mažieji apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Saugesnio interneto savaitė vaikams leido geriau pažinti ne tik internetinio bendravimo galimybes, bet kartu susimąstyti apie atsakingą ir saugų buvimą internetinėje erdvėje.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė