SAUGESNIO INTERNETO PAMOKA GINKŪNŲ BIBLIOTEKOJE

saugenis internetas 16Visoje Europoje Saugesnio interneto diena yra minima vasario 9-ąją, o Lietuvoje jau 13-ąjį kartą ji vyksta visą savaitę vasario 8–13 dienomis. Saugesnio interneto dienos tikslas – įgalinti Lietuvos visuomenę, o ypač vaikus ir jaunimą, saugiai naudotis internetu, kurti geresnį turinį internete. Internetas – puiki terpė dalintis savo kūryba, darbais ir patirtimi, ieškoti ir keistis bet kokia informacija. Deja, ten kaip ir gyvenime, žmones ir įžeidinėja, ir skriaudžia, ir apgaudinėja. Šių metų Saugesnio interneto dienos šūkis – „Aš – už geresnį internetą!”.
Vasario 11 dieną į Ginkūnų bibliotekoje surengtą Saugaus interneto pamoką „Sužinok. Išmok. Naudokis“ rinkosi Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų 8 klasės moksleiviai kartu su mokytoja A. Višniauskiene. Pamokos tikslas atkreipti mokinių dėmesį į žalingą informaciją ir neleistiną elgesį internete.
Vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė supažindino su bibliotekoje esančiomis knygomis: „Saugus ir draugiškas internete moksleiviams”, „Mano interneto kelrodis”, „E. paslaugos patogesniam gyvenimui”, „Kuriu elektroninį nuotraukų albumą”. Susirinkusieji diskutavo apie saugų internetą, apie tai, kaip dera elgtis internete. Pamokos metu aptarti atvejai, kaip nereikėtų elgtis socialiniame tinkle „Facebook”, ką kiekvienas vaikas turėtų žinoti apie elgesį pasauliniame tinkle. Kokią informaciją galima rasti LIBIS elektroniniame kataloge. Mokiniai buvo pakviesti internetiniame tinklalapyje http://www.epilietis.eu pasitikrinti savo IT žinias. Geriausią rezultatą parodė ir daugiausia taškų surinko Visvaldas Vaičiulis, Rūta Zubenaitė, Greta Arlauskaitė, Laineda Morkytė.
Pamokos pabaigoje visi mokiniai gavo simbolinių dovanėlių – sąsiuvinių ir skirtukų su draugiško interneto simbolika.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė