Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygelę
/Astrida Lingren/

2017 metų kovo 30 dieną Žadžiūnų bibliotekoje vyko pokalbis – diskusija su vaikais  „Pirmoji mano vaikystės knyga“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai. Šiai dienai pažymėti kasmet sukuriamas naujas plakatas. Šių metų plakato dailininkas Michailas Fiodorovas, kreipimąsį į pasaulio skaitytojus vaikus ir suaugusius parašė vaikų spaudos ir radijo žurnalistas, rašytojas Sergėjus Machotinas. Bibliotekininkė jauniems popietės dalyviams papasakojo apie knygą, jos vertę ir naudą gyvenime.  Popietės metu vaikai rinko pirmąją skaitomiausią vaikystės  knygą. Buvo pateiktos ir vaikų pasiūlytos keturios knygos: „Du gaideliai“,  „Gulbė karaliaus pati“, „Pelenė“, „Pasaka apie žvejį ir auksinę žuvelę“. Susumavus skaitytojų balsus paaiškėjo, kad skaitomiausia vaikų knyga „Du gaideliai“.
Susirinkę vaikai peržiūrėjo ir prisiminė anksčiau skaitytas knygas ir sprendė bibliotekininkės sukurtą kryžiažodį.
Kiekvienas vaikas turi savo gražiausią vaikystės knygelę. Vieniems gražiausia knygelė yra ta, kurią skaitė mama, kitiems  pirma padovanota knygelė. Vaikai piešiniais atkūrė savo pirmąją vaikystės knygelę piešinių parodoje „Piešiu pirmąją vaikystės knygelę“.
Renginio pabaigoje bibliotekininkė Ona Skirmantienė įteikė padėkos raštus geriausiems metų skaitytojams: Vladui Laugaliui, Elorai Povilaitytei, Lolitai Kalinauskaitei, Orintai Muižytei, Orestui Muižiui, Renaldui Šeriui, Airidui Šeriui. Paragino, kuo dažniau apsilankyti bibliotekoje ir skaityti. Knyga laukia mūsų visų, tik reikia ją susirasti ir su ja susidraugauti!

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė