2019 m. lapkričio 11 d. prasidėjo 23-oji Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurios tema „Šventės šiaurės šalyse“. Šiaurės šalių literatūros savaitės projektu siekiama populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą, pabrėžti bibliotekų svarbą visuomenės kultūriniame gyvenime.
Pasirinkome dalyvauti renginyje  „Sutemų valanda“ – skaitymas balsu suaugusiems.
Taigi pirmadienį 17 val. į Romučių, o antradienį taip pat 17 val. Ringuvėnų  bibliotekas susirinko moterys pasiklausyti pasakojimo „Babetės puota“, kurio autorė  Karen Blixen. Tai pasakojimas  apie prancūzę, 1871 m. pabėgusią iš revoliucijos apimto Paryžiaus, įsidarbinusią mažame kaimelyje šiaurinėje Norvegijoje namų šeimininke ir nuolankiai ruošiančią valgį dviem senstelėjusioms seserims, savo gyvenimą pašventusioms Dievui. Bet vieną dieną Babetė gauna laišką, su žinia apie jos laimėtą didelę pinigų sumą. Babetė nusprendžia visą laimėjimą ir visas savo jėgas atiduoti tam, kad paruoštų nepaprastą vakarienę. Išklausiusios pasakojimo, plazdant žvakių šviesiai, prie karštos arbatos puodelio pasikalbėjome apie maisto gaminimą savo namuose, pasidalinome įdomesniais receptais.
Su vaikais taip pat paminėjom Šiaurės šalių literatūros savaitę.  Renginio metu vaikai piešė dovaną Pepei Ilgakojinei.

Janina Butnorienė,
Ringuvėnų ir Romučių bibliotekų bibliotekininkė