Štai ir praėjo 16-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“.
Ta proga nuo balandžio 19 dienos Šiupylių bibliotekoje veikė spaudinių paroda  „Mano svajonių profesija“, skirta Tarptautinei Jaunimo solidarumo dienai. Kiekvieno žmogaus ateitis priklauso nuo jo paties. Jau vaikystėje svajojame, kuo užaugę būsime, paūgėję kuriame kitus planus: siekiame mokslo, norime turėti gerą išsilavinimą.  Tik svajodamas žmogus yra laimingas ir po truputį siekia savo tikslo. Vieni svajoja būti šokėjais, dainininkais, kiti – aktoriais, fotografais, garsios laidos apie automobilius vedėjais, kulinarėmis, nes patinka dirbti prie maisto, kurti gražius tortus, gaminti skanų maistą. Kiekviena specialybė yra savaip įdomi ir reikalinga.   Nuo balandžio 25 dienos vyko knygos skirtuko spalvinimo akcija „Pakeliui į svečius – užsukit pas mus“. Spalvinimas – kelias į atsipalaidavimą, kūrybinę laisvę ir gyvenimą be streso. Spalvindamas gali nusiraminti, užsimiršti, nes nereikia nieko galvoti.  Spalvinant galima ne tik atsipalaiduoti, bet nuspalvinus skirtuką padovanoti kitam žmogui. Kiekvieną dieną, užsukdami, knygų lankytojai spalvino pačių pasirinktą skirtuką ir suteikė džiaugsmą pasidalinti su kitais.    Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę užbaigėme popiete – susitikimu su knygų heroje „Ragana Lilė ir Šiupylių vaikai“. Į biblioteką atvykusius vaikučius pasitiko ragana Lilė su įvairiomis užduotimis, žaidimais. Vaikai su ragana iš pasirinktos vietos mėtė balioną, kuris negalėjo nukristi ant žemės. Turėjo surikiuoti knygutes abėcėlės tvarka pagal autoriaus pavardes. Su karštais klijais piešė raganėles. Smagiai praleistas laikas neprailgo. Vaikai pageidavo dar, ir dar įvairių užduočių. Tad ragana Lilė pažadėjo vaikučiams atvykti į Šiupylių biblioteką ir kitais metais.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė