Dažnas paklaustas, kuri diena jam yra įsimintiniausia atsakytų skirtingai… Vieniems tai – gimtadienis, kitiems –  šeimos šventė, tretiems – pirmoji diena darbovietėje.
Gilaitiškiai vaikai lapkričio 11-ąją prisimins ilgai, o kai kuriems iš jų ši diena taps svajonių, naujų vilčių išsipildymo diena. Ir ne dėl to, kad tą dieną dangus atsiuntė į žemę daug šlapio sniego, o dėl to , kad atėję į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo salę, nekantriai laukė projekto „Gilaičių knygos teatro įkūrimas“, kuris vyko beveik metus , ir kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba, kultūros ministerija, bei Šiaulių rajono savivaldybė – apibendrinimo ir premjerinio Justino Marcinkevičiaus spektaklio „ Grybų karas“( rež. Gintarė ir Modestas Vaitkevičiai). O pasigirti tikrai buvo dėl ko. Projekte dalyvavo net  dvidešimt trys jaunieji gilaitiškiai, iš kurių jauniausiam – ketveri, o vyriausiam – dvidešimt aštuoneri.
Projekto dalyviai – savanoriai, parengę skaidres išsamiai papasakojo apie projekto vykdytas veiklas, o gilaitiškis visuomenininkas Rolandas Andrušaitis iš gausios filmuotos projekto medžiagos, sukūrė nuotaikingą filmuką. Projekto teatrinių užsiėmimų vadovai Naisių Vasaros ir Kelmės mažojo teatrų aktoriai Gintarė ir Modestas Vaitkevičiai pieš įžengiant vaikams į sceną, minėjo, kad spektakliu nebuvo siekta rezultato, bet pamėginta supažindinti su scenos paslaptimis nuo paprastų teatrinių žaidimų, scenos kalbos, judesio iki teksto ir kūrinio improvizacinių galimybių. Vadovai džiaugėsi, kad dėka projekto galėjo patirti bendravimo džiaugsmą su labai skirtingais kaimo vaikais. Na, ir visiems netikėta, bet labai džiugi žinia buvo tai, kad šie kūrybingi aktoriai ir toliau savanoriškai dirbs su jaunaisiais Gilaičių teatro mylėtojais!
Premjera, kurios laukta beveik metus – įvyko. Daugelis tikriausiai matė ne vieną Justino Marcinkevičiaus spektaklio „Grybų karas“ pastatymą, ir kažin ar tikėjo išvysti kažką naujo… O  tai ką šįkart pamatė, buvo panašu į gražų ir jaukų teatrinį žaidimą , su netikėtais sceniniais sprendimais, įdomiais personažų charakteriais, neįprastomis mizanscenomis. Kažkas iš žiūrovų taikliai pastebėjo – „Įdomus ir smagus buvo tas grybų mūšis“.
Projektas „Gilaičių knygų teatro įkūrimas“ sulaukė nemažai dėmesio. Projekto dalyvius sveikino Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, Gilaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Irena Šverienė, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis, Lietuvos Respublikos Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Judita Šakočiuvienė, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos l. e. p. direktorės pavaduotojas Almantas Šlivinskas, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „ Ikaras“ vadovai Leontina ir Petras Valskiai. Į renginį negalėjo atvykti, bet linkėjimus ir saldžią dovaną perdavė Gilaičių bibliotekos globėja,  Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Venciuvienė.
O tiems, kam projektai atrodo lyg kelionė į mėnulį, norėtųsi pacituoti Kinijos misionieriaus Hudsono Tayloro mintį „Pirma tai neįmanoma, vėliau – sunku, galiausiai – atlikta“.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė, projekto „Gilaičių knygos teatro įkūrimas“ vadovė

Nuotraukos Gabrielės Rutytės ir Rolando Andrušaičio

ORGANIZUOJAsvetaine logo auksta kokybe      PROJEKTĄ REMIA logo1     Siauliu raj savivaldybe