2017 metų balandžio 10 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje įvyko pirmasis fotomeno kursų dalyvių susitikimas, įgyvendinant Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Fotomeno erdvės Kuršėnų bibliotekoje“.
Projekto vadovas Almantas Šlivinskas papasakojo apie fotografijos istoriją, numatomas veiklas ir kas antrą pirmadienį, 16 val. bibliotekoje planuojamus fotomeno užsiėmimus. Projekto dalyviai išsakė savo lūkesčius, ko jie tikisi iš šių mokymų, taip pat pasidalijo turima fotografine patirtimi.
Lektorė Inga Viršilienė supažindino su pagrindiniais fotografijos kompozicijos principais, papasakojo apie numatomas kūrybines mokymų temas: „Šviesa ir spalva, taikant dirbtinį, siluetinį ir gamtinį apšvietimą“, „Portretas: grimas ir makiažas, režisavimas ir nuotaikos pateikimas“, „Kompiuterinės fotografijos manipuliacijos“ ir kt. Pasak I. Viršilienės, projekto dalyviai fotografuos neatsižvelgiant į oro sąlygas, švies saulė ar lietus lis, todėl gali prireikti ir botų ar skėčio, tačiau dėl tokio kūrybingo lektorės požiūrio dalyviai tik dar labiau apsidžiaugė ir nekantriai laukia kitų užsiėmimų.
Šiuo projektu Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, panaudodama savo turimą fotomeno literatūros fondą, bendradarbiaudama su Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniu – Fotografijos muziejumi, Šiaulių krašto fotomeninkais, įkurs bibliotekoje Fotomeno edukacines erdves: fotomeno mokyklą ir foto parodų galeriją, kurios padės atsiskleisti žmonių individualybei, o per fotomeno darbų analizę sudarys sąlygas jų tobulėjimui, ugdymuisi, kūrybiškumo lavinimui. Tokiu būdu biblioteka, jau sukūrusi vaikų edukacinį lavinimą su turimais smėlio ir spalvų terapijos staliukais ir šviečiančiais molbertais, sukurs atskirą erdvę kitam gyventojų sluoksniui – jaunimui, suaugusiems, norintiems nemokamai šio meno pramokti, jį kūrybiškai plėtoti ir skleisti, populiarinti.
Domiesi fotografija? Turi fotoaparatą ar kokybiškai fotografuojantį išmanųjį telefoną? Kviečiame į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką prisijungti prie mūsų komandos ir gyvenimui suteikti dar daugiau nepaprastų spalvų ir kūrybingo polėkio!

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė
Autorės nuotraukos