2017 m. gegužės 18 d. Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokiniai (mokytojos: Rima Janulaitienė ir Sabina Gorienė) dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Smėlio ir šviesos terapija“. Smėlio terapija, kaip ir galima tikėtis pagal pavadinimą, primena žaidimą smėlio dėžėje. Dėl savo fizinių savybių smėlis – puiki priemonė kūrybinei raiškai. Nedidelėje medinėje dėžėje, pilnoje smėlio, vaikai kūrė pasaulius, atspindinčius jų vidinę būseną. Šiam tikslui naudotos nedidelės žaislinės formelės, atitinkančios pasaulio įvairovę. Besikeičiančios spalvos suteikė naujų potyrių vaizduotei.
Mokiniai piešė, lipdė kinetiniu smėliu, lašino žvakių vašką ant vandens, sukurdami mažus meno kūrinius. Atpalaiduojanti veikla įtraukė ne tik mokinius, bet ir mokytojas, kurios buvo ypatingai sužavėtos neįprastomis priemonėmis ir jų įvairiais panaudojimo būdais.
Edukacinį užsiėmimą vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė.

Asta Platiakienė,
Bazilionų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė