2017 m. birželio 2 dieną Varputėnų bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena. Popietė pradėta „minčių lietumi“, atsakydami į klausimą – kada vaikas jaučiasi laimingas? Jaunieji bibliotekos skaitytojai pirmiausiai paminėjo, kai turi šeimą, draugų, gyvūnų, močiutę, namus, kai nejaučia stygiaus niekam, sveiki …Laimę suprantame skirtingai. Analogiškai, kada nelaimingi – kai mama ir tėtis gyvena atskirai, konfliktai tarp draugų, nelaimės… Visi susirinkusieji vaikai  džiaugėsi, kad jaučiasi laimingais.
Visa tai vaikai perkėlė į piešinius. Bibliotekininkė Vida Bernotienė iš Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos parvežė šviečiančius staliukus, ant kurių vaikai piešė. Baigus darbus aptarėme, kaip sekėsi dirbti komandoje, ką vaizdavo, kokiomis spalvomis tai perteikė. Pasiaiškinome spalvų reikšmes mūsų gyvenime, piešinyje . Raudona – atstatyti arba pastiprinti gyvybines jėgas, oranžinė – kūrybiškumo spalva, suteikianti geros savijautos ir šviesos pojūtį, žalia – atpalaiduojanti, teikianti ramybę. Štai kodėl visi gerai jaučiamės gamtoje, kur dominuoja žalia spalva. Mėlyna – dvasinio augimo spalva, saviraiškos ir t.t.
Užsiėmimo metu vaikai apdovanoti svajonių balionais, kurie simbolizuoja viltį, kad net ir patys netikėčiausi troškimai išsipildo, jei labai nori, pasistengi ir tuo tiki.

Vida Bernotienė,
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė