Užsimerkiu ir galvoju:
Smagūs šie keisti herojai.
Ir pasaulis jų kitoks…
Ech, kad man papult pas juos!
(Konstantinas Pūkas)

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Tarptautinės vaikų knygos tarybos iniciatyva pasaulyje ji minima jau nuo 1967 m. Šia proga dėmesys skiriamas ne tik knygoms, iš jų užgimstančioms istorijoms, bet ir tautų draugystei. Šventę kasmet remia vis kitas Tarptautinės vaikų knygos tarybos skyrius, koks nors rašytojas pateikia kreipimąsi vaikams apie knygas, skaitymą, o dailininkas sukuria plakatą. Vaikų literatūroje, kaip niekur kitur, nelieka sienų ir skirtumų. Visų pasaulio kraštų pasakose galime rasti tas pačias vertybes, nuotykius, ilgesį ir grožio bei gėrio troškimą.
Balandžio 4-ąją dieną į Verbūnų bibliotekoje vykusią popietę „Vaikystės knygų slėnis“ sugužėjo Verbūnų mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytoja Ginte Vaitiekūniene. Mažieji knygų mylėtojai buvo supažindinti su nuotaikingomis, iliustruotomis elgesio taisyklėmis bibliotekoje. Daugumą jų vaikai puikiai žinojo. Po to bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė mažiesiems lankytojams aprodė vaikų piešinių parodą, skirtą mylimiausiems knygelių herojams. Bibliotekoje taip pat surengta ir vaikiškų knygelių parodėlė „Mane pamilti taip lengva“. Paroda mažyliams paliko didžiulį įspūdį. Vėliau vaikai kūrė savo knygą – piešė tai, ką labiausiai norėtų matyti knygelėse. Tai ir rožinės morkos, ir juodi traktoriai, ir daug saulės, gėlių bei stiprių žmonių. Už kruopštų darbą vaikai buvo apdovanoti saldainiais ir balionais. Kaip sakė Mikė Pūkuotukas, „Kas nepralinksmės, gavęs balionėlį?“.

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė,