Kurtuvėnų  bibliotekoje jau šešti metai veikia lėlių teatro būrelis ,,Kurtinukai“. Nuo 2018 m. rugsėjo mėn. mažieji aktoriukai – šeši pirmokėliai, kurie į biblioteką ateina kiekvieną antradienį. Užsiėmimų metu vaikai žaidžia, klausosi vyresniosios bibliotekininkės Aurelijos Kniurienės sekamų pasakų ir patys jas kuria, vaidina įvairių lėlių (pirštininių, stalo teatro, šešėlių teatro) pagalba. Labai džiugu, kad ir baigę  Kurtuvėnų mokyklą mokiniai nesiskiria su lėlių teatru. Aukštelkėje besimokanti 5 klasės mokinė Greta Grigalaitytė yra yra aktyvi bibliotekoje organizuojamų renginių pagalbininkė.
Aurelijos ir Gretos sumanyta ir 2019 m. sausio 17 d. surengta popietė „Pakvieskim pasakėlę“ pradžiugino ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupių vaikus. Iš anksto buvo paruošti skelbimai, bilietai žiūrovams,  sumanytos vaidinti pasakėlės, pasiūtos lėlės. Mažieji lėlių teatro ,,Kurtinukai“ vaidintojai parodė pasaką ,,Kas namelyje gyvena?“ ir ,,Kaip žvėrys laiškanešį rinko“. Buvo daug juoko, kai pati bibliotekininkė į salę įgriuvo su paspirtuku, vežina pilna pintine obuolių. Obuoliukų užteko visiems žiūrovams. Gretutė su bibliotekininke dar suvaidino renginio dalyviams pasaką ,,Lapė gudragalvė“.
Žiūrovai skirstėsi labai nenoriai, nes buvo linksma ir įdomu.  Bibliotekininkė su savo mažaisiais aktoriukais pažadėjo dažniau pasikviesti į svečius ne tik mūsų mokyklos mažuosius žiūrovus, bet ir Aukštelkės bei Bubių ikimokyklinių ugdymo įstaigų ugdytinius.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė