Širdys – pilnos lietuviškų žodžių,
Nesudegusių amžių ugny.
Jie iš tolimo sodžiaus į sodžių
Ėjo žodžiais šitais nešini.

Gilvyčių bibliotekininkė Ona Juškenienė 2018 m. kovo 14 d. pakvietė vaikus į popietę – viktoriną ,,Klausyk, mano tauta, lietuviško žodžio, skirtą Knygnešio dienai paminėti. Popietė pradėta Vacio Bukausko eilėraščiu ,,Knygnešiai“ Bibliotekininkė vaikams papasakojo apie lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, veikusias slaptąsias daraktorių mokyklėles.
Bibliotekininkė parodė filmuką apie knygnešius, supažindino su parengta paroda „Kovo 16-oji – Knygnešio diena“, vaikai turėjo galimybę sudalyvauti viktorinoje ,,Knygnešio kelias“. Greičiausiai ir teisingai į visus kausimus atsakė šeštos klasės mokinys Simas Žalnieravičius, ir penktos klasės mokinys Armandas Juškėnas. Taip pat su vaikais diskutuota apie lietuvių kalbos rašybą tuomet ir šiandien. Kas kalboje pasikeitė ir kokios tų pokyčių priežastys.
Ona Juškeniene,
Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė