2020 m. liepos 23 dieną Kužių biblioteka kartu su Šiaulių rajono savivaldybės  kultūros centro Gilaičių filialo darbuotojomis Kužiuose organizavo dainų ir poezijos popietę „Palytėki mane ta ugnim“. Popietėje dalyvavo Šiaulių krašto eiliuotojai, literatai, dainos mylėtojai. Dalyviai atvykę į šventę, galėjo pasidžiaugti ir  gražiomis gėlių kompozicijomis, kurias  dovanojo ir ruošė gilaitiškė gėlininkė  Rasa Anglickienė. Po mielą vasaros žiedų puokštę, kaip padėką, gavo ir šios gražios  šventės svečiai.

Renginio dalyviai negalėjo nepastebėti gausios Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono asociacijų, bei nepriklausomų literatų kūrybos leidinių parodos. Popietės vedėja, Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė pasidžiaugė, kad į poezijos švenčių iniciatyvą įsijungia vis daugiau literatų ne tik iš Šiaulių miesto ir rajono, bet ir iš tolimesnių apskrities miestų bei miestelių.

Kad ir labai užsiėmusi, į popietę, atvyko ir Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė. Linkėdama gražių kūrybinių darbų, visiems literatams įteikė po simbolinį  rašiklį.

Šiaulių rajono literatų asociacijos pirmininkė Nijolė Girniuvienė pristatydama savo asociacijos veiklą, ir prisimindama šviesios atminties kužiškę eiliuotoją Jolantą Anglickaitę-Šleževičienę, perskaitė šios autorės keletą eilėraščių. Kita šios asociacijos literatė Aneta Grabauskaitė-Koriznė nustebino tuo, kad savo eiles skaitė ne tik lietuvių, bet ir rusų kalba.

Bene gausiausias atvykusių svečių būrys tą dieną buvo iš Šiaulių miesto asociacijos „Menų šaltinis“. Ne vienam šventės dalyviui įsiminė Birutės Kriščiūnaitės, Reginos Vaišvilienės, Algimanto Pileckio, kužiškės Eugenijos Jašinskienės jausmingi eilėraščiai. Nepriklausomos rašytojų sąjungos narys, poetas Jaunius Kulnys ne tik kad skaitė savo eiles, bet ir vaizdžiai pasakojo apie savo kūrybą, prisiminė skausmingą buvusio tremtinio dalią. Gerų emocijų pažėrė mažeikiškės literatės Birutė Marčiauskienė, Antanina Šližienė ir Vilija Imbrienė. Moterys pristatė kūrybinę programėlę, kurioje skambėjo žemaičių tarme parašytos humoreskos, eilėraščiai. Gražiai prie jų derėjo ir charizmatiškosios Vilijos Imbrienės kūrybos dainos.

Tarp posmų ir sveikinimų liejosi Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo Kužių salės folklorinio ansamblio „Ringuva“ (vadovė Kristina Lučinskaitė) atliekamos dainos.

Po kelias valandas trukusio renginio, visi eiliuotojai, šventės svečiai buvo pakviesti prie gardžios sriubos dubenėlio. Ypatingąją sriubą virė, recepto niekad neišduodant, Gilaičių filialo renginių organizatorė Regina Krikštanavičienė.

Rita Bielskienė,
Kužių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė