2020 m. kovo 6 d. į Gilvyčių aikštę gausiai rinkosi kaimo gyventojai ir svečiai. Aikštėje sukosi spalvingi vėjo malūnėliai, simboliškai skleisdami viltį ir tikėjimą, sukurdami šventinę nuotaiką. Pilietinė akcija ,,Laisvės vėjo gūsis‘‘, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti pradėta Lietuvos valstybės himnu. Renginio metu kalbėjo atkurtosios Lietuvos Šiaulių rajono pirmos kadencijos deputatas Vytautas Slabys. Su švente sveikino ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės sveikinimą perskaitė jos patarėja Birutė Banienė. Visi renginio dalyviai kartu sudainavo dainą „Augo kieme klevelis“. Bubių mokyklos mokinės pašoko lietuvių liaudies šokį ,,Malūnėlis“. Prie jų noriai prisijungė ir suaugusieji. Renginio metu skambėjo gražiausios dainos ir eilės skirtos Lietuvai.

Ona Juškenienė,
Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė