Išgirdę Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą pilietinę akciją „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė, mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja Ausma Valienė, laisvalaikio ugdymo pedagogė Asta Arminienė, ikimokyklinio ugdymo pedagogės Lina Šidlauskaitė ir Indrė Jankevičienė,  nusprendė būtinai sudalyvauti. Sugalvojo neįprastą idėją – tris dienas rengtis skirtingai atsižvelgiant į Lietuvos valstybės vėliavos spalvas: geltona, žalia, raudona. Vasario 13-oji diena buvo paskelbta geltonos spalvos, vasario 14-oji raudonos spalvos, vasario 15-oji žalios spalvos diena. Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė, pirmadienio rytą atvyko pasipuošę geltonai, ši pirmoji vėliavos spalva simbolizavo šviesą, šilumą. Antradienį (vasario 14 d.) dominavo raudona. Ji buvo pasirinkta minint ir meilės dieną. Trečiadienį visi vilkėjo žaliai. Šią dieną, akcijos pabaigai, buvo skirtas skaitovų konkursas „Tėvynę aš turiu“ (pirmas etapas). Renginio metu buvo negailėta gražių žodžių Lietuvai. Nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis, o visi dalyviai – saldžiais prizais. Antras šventės etapas bus minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Kurtuvėnų bibliotekoje veikia spaudinių paroda ,,Mums savo Tėvynė graži visados“, kurią puošia mokinių darbai.
Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo ugdytiniai bei pradinių klasių mokiniai šias tris dienas ne tik praleido linksmai, išradingai, bet ir daug sužinojo, kuo svarbi yra Vasario 16-oji, kokia jos prasmė kiekvienam lietuviui, kuo ji skiriasi nuo kitų valstybinių švenčių.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė