Viena iš trijų šiuo metu dailininkės ir iliustruotojos Sigutės Ach keliaujančių parodų palieka Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriuje tuščias sienas. Čia visą mėnesį buvo galima pasigrožėti simpatiškais, sparnuotais personažais, paskaityti jaukius ir romantiškus tekstus. Per visą laiką, kiek paroda šildė mūsų visų širdis ir džiugino akis, ja susidomėjo ne tik vaikai, jaunimas, bet ir suaugusieji.
Pirmieji paroda pasigrožėti atgužėjo Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokiniai ir dailės būrelis kartu su mokytoja Gražina Mikniene. Vaikai diskutavo, kuris paveikslas gražiausias, su auklėtoja aptarinėjo darbų tematiką. Lauryno Ivinskio gimnazijos dailės mokytoja Žyginta Ivanavičienė atvyko su sustiprintos dailės gimnazistų klase. Mokiniai išsirinko po vieną sau patinkantį piešinį, kad grižę į klases galėtų aptarti parodos piešimo techniką, išrinkti gražiausią ir mieliausią darbelį. Paskutiniųjų parodos lankytojų biblioteka sulaukė iš Kuršėnų meno mokyklos. Mokytoja Indira Zebčiukienė ir pradinio ugdymo 1–3 klasės dailės mokiniai liko sužavėti iliustruotojos vaizduotę žadinančiais piešiniais. Paroda, kuri puikiai ugdo vaikų meninį suvokimą, kūrybingumą, paliko neblėstantį įspūdį visiems ją mačiusiems ir dideliems, ir mažiems.
Viskas turi pradžią, bet, deja, ir pabaigą. Tad, gražiai sudėjusios visus piešinius, vasario 3-iosios popietę bibliotekininkės atsisveikino su parodos eksponatais ir išlydėjo juos į kitą Lietuvos biblioteką. Džiaugiamės turėję galimybę prisiliesti prie įdomių, nuoširdžių, mielų bei šiltų Sigutės Ach išskirtinių piešinių. Tikimės ir ateityje bibliotekos lankytojus nustebinti išskirtinėmis parodomis.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė