Pasitinkant Motinos dieną, 2018 m. gegužės 3-ią dieną Kužių bibliotekos darbuotojos pakvietė moteris į paskaitą „Moters sveikata“.
Lektorės Kristina Misiuvienė, Rima Adomaitienė išsamiai papasakojo apie tradicinę kinų mediciną, natūralius sveikatos puoselėjimo būdus, kokių sveikatos rezultatų galima pasiekti šiomis priemonėmis.Viešnios akcentavo, jog mūsų sveikatą lemia ne tik darni organizmo sistemos veikla, bet ir harmoninga emocinė (dvasinė) būsena. Pastarosios svyravimai, gydytojų pastebėjimu, yra viena dažniausių įvairių ligų ir sutrikimų priežasčių. Norėdami pasiūlyti kompleksinį gydymą, Lietuvos medikai vis dažniau pasitelkia ne tik Vakarų, bet ir į Rytų medicinos praktiką, o pacientai atsigręžia tuomet, kai Vakarų medicina negeba nustatyti aiškios diagnozės ir negali padėti pacientui. Norint sveikti ar išlikti sveikiems reikia šalinti ligų priežastis, t. y. keisti ne tik mitybą ir gyvenimo būdą, bet ir mąstymą. Kinų medicina teigia, kad dominuoja dvasinės ligų priežastys, kurios sudaro 70-80 procentų visų ligų priežasčių. Lektorės vaizdžiai papasakojo apie mūsų organų funkcionavimą  keturiais metų laikais.
Paskaitos klausytojos ypač susidomėjo liaudies priemonėmis, žolelėmis, kurių mišiniai, anot rytų medicinos žinovių, daro stebuklus, tuo labiau, kad šie stebuklai šalia: mūsų kiemuose, pievose, darželiuose. Vieno iš tokių mišinių arbatą lektorės atsivežė ir kvietė paragauti. Paskaita užsitęsė, nes kiekviena dalyvė norėjo paklausti ir išgirsti atsakymą į vieną ar kitą iškilusį klausimą.
Bibliotekininkė Rita Bielskienė  susitikimo pabaigoje, linkėdama gražios Motinos dienos, priminė „auksinę“ Onorė de Balzako frazę, –Tautos ateitis motinų rankose“.

Rita Bielskienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė