Įgyvendinant projektą „Kairiai – sveikos gyvensenos centras” 2017 metų gegužės 30 dieną Kairių bibliotekoje vyko paskaita ,,Meno terapija/motyvacija: kodėl taip elgiuosi?“. Projektas finansuojamas Šiaulių rajono savivaldybės.
Užsiėmimą vedė šiaulietė dailininkė tapytoja, meno terapeutė Birutė Kuicienė (Bitė Kuic). Paskaitos metu dalyviai buvo supažindinti su meno terapija, kuri skiriama  žmonėms, norintiems pažadinti užslopintą kūrybiškumą, spręsti asmeninės raiškos problemas. Praktinio užsiėmimo metu  lankytojai susipažino su savimotyvacijos problema. Kodėl taip elgiasi, kodėl vieni dirba, o kiti ne, kodėl padeda vieni kitiems, kodėl vieni tvarko aplinką, o kiti niokoja ją. Motyvacinė paskaita padėjo išsiaiškinti daugybę atsakymų į mums taip rūpimus klausimus, kurie charakterizuoja asmenybės elgesio visuomenėje, šeimoje ir pačiam su savimi motyvaciją. Lektorė papasakojo ir apie terapinius ir šviesos staliukus, kurie naudojami gydant įvairias psichologines problemas.
Paskaita buvo naudinga ir įdomi patarimais, kaip paanalizuoti savo ir kitų asmenybių motyvaciją ir atsakyti į klausimą,  kodėl nėra vieningos motyvacijos teigiamiems gyvenimo pokyčiams.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė