Šiemet spalio 24-ąją minima tarptautinė Vystomojo bendradarbiavimo informacijos diena, kurios metu daugiau sužinosime apie 2015 m. Jungtinėse Tautose priimtus pasaulio gerinimui skirtus Darnaus vystymosi tikslus, taip pat globalų švietimą, partnerystes ir savanorystę.
„Pasaulis ir mes“ – diskusijų, švietimo ir informacinių renginių ciklas, siekiantis supažindinti plačiąją visuomenę su Darnaus vystymosi tikslų principais ir įtraukti į aktyvias veiklas, kurios bendrų pastangų dėka padeda kurti geresnį pasaulį mums visiems.
Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė Danutė Slavinskienė pritarė šiai gražiai idėjai ir užpildė registracijos formą. Informacinę medžiagą, klausimus viktorinai bei prizų į juos teisingai atsakiusiems gavome paštu.
Viktorinoje  „Darnaus vystymosi tikslai ir globalus švietimas“ dalyvavo 6–7 klasių mokiniai. Klausimai nebuvo labai lengvi, bet įdomūs, informatyvus ir verčiantys susimąstyti. Sužinojome, kad norint jog supūtų plastikinis butelis reikia bent 450 metų, kad šiuo metu pasaulyje gyvena 7,47 milijardai žmonių, kad 1 iš 6 pasaulio vaikų privalo dirbti tam, kad galėtų išgyventi.
Darnaus vystymosi tikslų yra 17 ir mes kiekvienas galime prisidėti prie jų įgyvendinimo. Reikia tik domėtis ir teirautis kaip vyksta tikslų įgyvendinimas, savanoriauti ir prisidėti, rūpinantis savo aplinka, vartojimu ir būtinai skatinti tai daryti ir aplinkinius.

Danutė Slavinskienė,
Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė