Nuo 2018 m. vasario 1 d. Kairių bibliotekoje eksponuojama Nijolės Špečkauskienės tapybos darbų paroda „Gyvenimo akimirkos“.
,,Galvoje knibždėte knibžda idėjos… Širdis šaukia: „Noriu tapyti!!!” Protas sako: ,, Nemoki…“ O jau tada imu drobę, teptukus ir akrilo dažus… potėpis po potėpio drobėje gimsta paveikslas… Gal, tai nėra šedevras, nėra tobula technika, kompozicija, bet tai mano kūdikis, o motinai savi vaikai – patys mieliausi. Šuliniai, tai tos versmės iš kurių semiuosi įkvėpimo. Rodos, mano basakojė vaikystė sustoja ir žvelgia į šulinio gelmę – praeitį. Joje gėlės, miestai, vandens lelijos ir žirgai… Nenuostabu, nes tūkstantmečius šie gyvūnai tarnavo žmonėms: arė laukus, padėjo medžioklėje ir nešė karius į mūšį. Žirgai man visada buvo tokie didingi, stiprūs, veržlūs, mąslūs, išdidūs, paslaptingi ir truputį keliantys baimę, bet iki šiol jaučiu neapsakomą būseną , kai lekiu gimtinės laukais. Vėjyje plaikstosi karčiai… Žirgai – tai laisvė. Pajusti laisvę – didžiausia dovana, kurią turime. Žmogus, žemė, žirgas…“
/Nijolė Špečkauskienė/

Paroda veiks iki kovo 30 d.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė