2017 metų balandžio 6-osios dienos popietę Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro parodų salėje susirinko gausus būrys kultūros ir bibliotekos darbuotojų.
Lietuvoje jau 11 kartą minima Tarptautinė kultūros diena, kurią Lietuvos Respublikos  Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino kaip įsimintiną. Kultūra atspindi papročių savitumą, išreiškia šalies unikalumą, primena dvasinės gyvasties šaknis. Šią dieną susimąstoma apie kultūros svarbą žmogaus gyvenime, dvasinį tobulėjimą, šviesos ir gėrio skleidimą bei pagerbiami šviesiausi kultūrą puoselėjantys žmonės.
Šventę vedė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ (vadovai Leontina ir Petras Valskiai) aktoriai. Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus apžvelgė praėjusių metų rezultatus, Kultūros centro, meno mėgėjų kolektyvų, bibliotekų, Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro vykdytus projektus ir pasiekimus.
Su švente sveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos padėjėja Ada Grakauskienė, Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė, Švietimo darbuotojų vardu sveikino Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas Raimondas Galkus, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato atstovai.
Šventės proga kultūros darbuotojus sveikino ir nuostabią dainą atliko pirmoji metų kultūros darbuotojo premijos laureatė Rasa Zelbienė. Savo kūrybos eiles skaitė praėjusių metų geriausia kultūros darbuotoja Jurgita Jasiškytė.
Rajono kultūros darbuotojams už ilgametį ir profesionalų darbą Kultūros dienos proga įteiktos padėkos:
Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės ir Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio padėka Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo meno vadovei-režisierei Birutei Sinkevičienei.
Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro padėka Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkei Onai Skirmantienei.
Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo Tomo Vaitkaus padėkos: Zitai Bružienei, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialo kapelos vadovei; Linai Bartkevičienei, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos bibliotekininkei; Janinai Butnorienei, Romučių bibliotekos bibliotekininkei, Šarūnui Gruzdžiui, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinieriui; Ilonai Motuzienei, Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro kultūrinių renginių ir parodų koordinatorei ir Irmai Vestartienei, Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro darbuotojai, ekskursijų vadovei.
Šventės metu įteikta trečioji Šiaulių rajono savivaldybės metų kultūros darbuotojo premija. Tarp pretendentų gauti kultūros darbuotojo premiją buvo pateikta ir Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė. Tačiau premiją pelnė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro meno vadovė – choreografė Loreta Lideikienė už iškilius profesinius pasiekimus, kūrybines iniciatyvas, tautinio šokio populiarinimą, aktyvų dalyvavimą Kuršėnų bendruomenės, Šiaulių rajono ir šalies kultūriniame gyvenime. Laureatei įteikta Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro padėka, 580 Eur premija ir prizas – tautodailininkės Silvestros Šimkienės autorinis darbas.
Po sveikinimų ir apdovanojimų, visi buvo kviečiami į nuotaikingą Kelmės mažojo teatro spektaklį  A. Keturakio komediją „Amerika pirtyje“, režisierius Algimantas Armonas.

Justina Rutkauskienė,
Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija >> http://www.siauliuraj.lt/lit/Pamineta-kulturos-diena-ir-isrinktas-siauliu-rajono-metu-kulturos-darbuotojas

Nuotraukos Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkės Robertos Rasikienės