Skip to content Skip to footer

Paežerių bibliotekos istorija

Pačiame Šiaulių rajono pakraštyje, į pietvakarius nuo Kuršėnų, prie gražaus Nelindos ežero yra įsikūręs Dirvonėnų kaimas. Nelindos gatvėje, buvusiame Paežerių tarybinio ūkio administraciniame pastate, dabar priklausančiame Raudėnų seniūnijai, name, pažymėtame Nr. 9, ir rasime Paežerių biblioteką. Bibliotekos istorija gana ilga ir sudėtinga.
Pradžią jai davė klubai-skaityklos, kurie buvo steigiami 1945–1950 metais. Kentraičių klube-skaitykloje dirbo Eugenija Paulauskaitė. Tas klubas buvo įkurtas Beleckų sodyboje, vėliau perkeltas, į Pipiko sodybą. Pamockės klube-skaitykloje dirbo Irena Leistrumaitė, vėliau Liuda Mikalauskienė. Klubas veikė Pamockės pradinės mokyklos patalpose.
Kai prasidėjo klubų-skaityklų naikinimas, 1957 metais Būdvydžių kaime, sename mediniame pastate, kuriame jau buvo įsikūręs paštas ir apylinkės taryba, buvo įsteigta ir Paežerių biblioteka. Jos vedėja tapo Irena Vilkonytė.
Nuo 1959 metų  dirbo Judita Sakalauskaitė. Ją pakeitė Aldona Butkevičiutė.
1964 m. rugsėjo mėn. Paežerių bibliotekos vedėja buvo paskirta Juzė Navickaitė. Pati biblioteka buvo perkelta į Paežerių kaimą, buvusius Nagurskio dvaro rūmus.
Nuo 1966 metų bibliotekoje dirbo Stasė Matutytė.
1972 m. vasario mėnesį pradėjo dirbti Danutė Akunienė. Rudenį biblioteka buvo perkelta į Dirvonėnus, į tuometinį Paežerių tarybinio ūkio administracinį pastatą. Jame ji ir tebėra įsikūrusi iki šiol. Danutė Akunienė bibliotekoje dirbo daugiau nei 30 metų.
Nuo 2001 m.  rugsėjo mėnesio iki 2017 m. dirbo Roma Mickevičiutė-Kybartienė, gimusi ir užaugusi Paežeriuose. Iki bibliotekos perkėlimo į kitas patalpas Paežerių bibliotekos skaitytojus aptarnavo Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka. Nuo 2019 m. lapkričio 4 d. bibliotekoje dirba Siga Paplauskienė.
Bibliotekoje organizuojami įvairūs renginiai, parodos, vyksta tradiciniai kraštiečių susitikimai. Bibliotekoje veikia pasakorių skaitovų būrelis „Gera emocija“.
Paežerių biblioteka aptarnauja Dirvonėnų, Juozapavos Kemersių, Kentraičių, Medragių, Paežerių, Pamockės, Lapkasių, Dugnų, Pakemersių, Rūdėnų, Taučių, Žylakių, Girlaukės, Kriaupšių, Leičių, Lieplaukio, Naujikų, Neimantiškės, Numšių, Pūšilių, Repšių, Sauslaukės, Šeškių, Šilėnų, Taručių, Vileišių, Užpelkių kaimų gyventojus.

Bibliotekos teikiamos paslaugos:

Nemokamos paslaugos:

♦ spaudinių išdavimas į namus ir vietoje;
♦ gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymas;
♦ naudojimasis kompiuteriu ir internetu;
♦ atsakymas į bibliografines ir kitas skaitytojų užklausas;
♦ knygnešystė (spaudiniai į namus neįgaliems ir senyvo amžiaus žmonėms);
♦ naudojimasis duomenų bazėmis EBSCO Publishing;
♦ konsultavimas naudojimosi Viešosios bibliotekos elektroniniu katalogu ir Lietuvos Integralios Bibliotekų Informacinės Sistemos (LIBIS) suvestiniu katalogu;
♦ edukaciniai užsiėmimai;
♦ renginiai (parodos, literatūrinės popietės, susitikimai su įdomiais žmonėmis ir kt.)

Mokamos paslaugos:

♦ dokumentų A4 formato kopijavimas, skenavimas, spausdinimas;
♦ teksto rinkimas;
♦ duomenų perkėlimas į elektronines laikmenas.

Komentaras