2019 m. balandžio 26 dieną varputėniškiai rinkosi į Varputėnų bibliotekoje surengtą popietę. Šiais metais Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė sutapo su  Velykomis. Bibliotekininkė Vida Bernotienė pirmiausia visus sveikino švenčių proga, perdavė sveikinimus, kurie buvo atsiųsti skaitytojams. Ji pristatė Vytauto Kirkučio  knygą „100 laisvės paminklų“. Pasidžiaugėme, kad ir mūsų krašto paminklai minimi šiame leidinyje. Susipažinome su jų istorija. Pristatytas projektas „Prisijungusi Lietuva“, paaiškinta projekto nauda ir pakviesta registruotis į nemokamus skaitmeninio raštingumo kursus, kurie vyks šį rudenį. Taip pat lankytojai susipažino su bibliotekos projektu  „Nykstančių ir išnykusių kaimų istorijos“. Paviešinta  surinkta medžiaga ir pakviesti lankytojai įsijungti į istorinės medžiagos rinkimą. Dalyvavo Groblaukio kaimo buvęs gyventojas Zbignevas Koržinevskis, kuris pateikė įdomių faktų iš savo šeimos istorijos.  Susidaužę velykiniais margučiais, linkėdami vieni kitiems puikios nuotaikos, sveikatos – pasivaišinę puodeliu kavos, baigėme renginį.

Vida Bernotienė,
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė