Natiurmortas – tai dailės žanras, kurio kūriniuose vaizduojami įvairiausi kasdienės aplinkos objektai (įvairūs rakandai, muzikos instrumentai, gėlės, vaisiai, indai ir t.t.) sukomponuoti realioje erdvėje. Dažniausiai visa tai sudėliota ant stalo. Tuo tarpu žmogaus figūros natiurmorte nebūna, o kūrinyje komponuojami vaizduojami daiktai įvairiomis kombinacijomis, spalvomis, tonais, šešėliais ir pan.

Ginkūnų S. ir Vl. Zubovų mokyklos 6 klasės mokiniai, nuotolinių dailės pamokų metu, sukūrė originalią fotografinę kompoziciją „Natiurmortas su knyga“. Kūrybinę veiklą koordinavo dailės mokytoja Romualda Katauskaitė. Mokiniai lavindami estetinį skonį, kaupdami patirtį panaudos tai ne tik pamokose, bet gal ir gyvenime – kurdami džiaugsmą ir dalindamiesi juo su kitais žmonėmis. Tad nieko nelaukiant kviečiame grožėtis darbais.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė