2019 metų sausio 22 dieną Verbūnų mokykloje-daugiafunkciame centre įvyko susitikimas su misijos „Sibiras 2018 m“ dalyviais Kristijonu Povyliumi ir Juru Pratusevičiumi.
Renginyje dalyvavo Verbūnų mokyklos mokytojai ir mokiniai, Verbūnų senjorai, kiti Verbūnų bendruomenės nariai. Tai buvo bendras Verbūnų mokyklos, Verbūnų bendruomenės, bibliotekos ir Verbūnų kultūros centro projektas.
Misijos „Sibiras“ dalyviai Kristijonas ir Juras prisistatė, kad yra studentai, kurie studijuoja Kaune, kad šio projekto tąsa skleisti informaciją apie Sibiro tremtinių gyvenimą, ten likusius kapus, juos tvarkyti, pastatyti kryžius, atminties lentas, pažymėti atrastus kapus trispalvėmis juostelėmis. Jaunuoliai vyksta į mokyklas, bibliotekas, bendruomenes ir pristato savo nuveiktus darbus.
Šiemet dalyviai vyko į Kazachstaną (nes į Rusijos Sibirą negavo vizų) ir parsivežė filmuotą medžiagą apie šią šalį, joje rastus kapus. Dalyvavo virš dvidešimti dalyvių. Kristijonas ir Juras filmuotą medžiagą pristatė įtaigiai, kaip tikri savo šalies patriotai. Baigus susitikimą net senjorai žavėjosi šių jaunuolių patriotizmu, pilietiškumu, uždavė daug klausimų. Skirstėmės susimąstę, nudžiugę, kad yra tokių ryžtingų, žingeidžių, mylinčių savo kraštą žmonių.

Irena Stonienė,
Verbūnų mokyklos-daugiafunkcio centro istorijos mokytoja