Skip to content Skip to footer

Nuo senovės laikų muilas — švaros ir grožio simbolis. Deja, mūsų laikais natūralus muilas yra nepigi prekė. Meškuičių moterys vieną popietę susirinko į biblioteką ir nutarė pamėginti pačios ,,išsivirti“ naminio  muilo. Gitana Miežienė ėmėsi iniciatyvos pamokyti smalsuoles šio amato — atsinešė smulkiai jau sutarkuoto vaikiško bekvapio muilo, kurį puode reikėjo ilgokai  kaitinti ir labai gerai maišyti su aliejumi. Įbėrus natūralios kavos, gauta masė vis darėsi panaši į tirštą pyrago tešlą. Supylus į formą, išteptą aliejumi, reikėjo aušinti, o po to gautą muilą dar ir nokinti.

Muiliukų gaminimo metodas ,,Išlydyk ir supilk muilą“ yra labai paprastas, reikalauja mažiau laiko, kantrybės bei reikalingų priemonių, tad visiems norintiems pirmą kartą susipažinti su muilo darymu namuose, patartina išbandyti šį metodą.

Rankų darbo muilas nuplauna nešvarumus, muile esančios maltos kavos kruopelės nušveičia negyvas odos ląsteles, suaktyvina odos kraujotaką. Tai gali būti ne tik kasdieninio naudojimo produktas, bet ir puiki dovana ar spalvingas bei kvapnus akcentas, puošiantis jūsų vonios kambarį. Įdomias muilo formas galima išgauti panaudojus vaikiškas smėlio formeles, sausainių kepimo formeles, plastikinius ar stiklinius maisto indelius bei darbui su modelinu ar gipsu skirtas formas – tereikia pasitelkti fantaziją. Kava, arbata, cinamonas, džiovinti žiedai, vaisių žievelės (citrinų, apelsinų ir kt.) — visa tai gali būti muilo sudedamoji dalis. Vienos medžiagos suteiks šiek tiek kvapo, kitos gali puikiai atlikti kūno šveitiklio funkciją ar tiesiog būti panaudotos muilui pagražinti.

Jaučiate prasidedančią kalėdinę karštinę? Šventes kuriame mes patys, o jų laukimą galime papuošti ruošdami savo rankų dovanas artimiems žmonėms. Su meile pagaminti gražūs, skaniai kvepiantys rankų darbo muiliukai — neabejotinai puiki dovana sau ir kitam.

Vilma Briedienė,
Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Komentaras