MEŠKUIČIŲ BIBLIOTEKOJE VYKO EDUKACINIS RENGINYS SU TAUTODAILININKAIS

Kovo pirmąją, pirmąją pavasario dieną, Meškuičių bibliotekoje vyko gimnazistų ir bendruomenės narių edukacinis renginys ,,Kūrybos skrynelę atvėrus“ su tautodailininkais – meškuitiete Zita Lukyte bei ginkūniškiais Rasa ir Gintaru Daukšomis. Svečiai į biblioteką atsivežė parodyti daug įvairiausių darbų. Ponia Rasa nominuota geriausia 2015 metų tautodailininke. Ji susirinkusiuosius stebino įvairiaspalvėmis pintinėmis juostomis, tapytais šilko šalikėliais, megztomis riešinėmis. Džiaugėmės Zitos Lukytės siūtomis ir gražiai dekoruotomis rankinėmis, nuostabiais atvirukais, siuvinėtomis staltiesėmis ir staltiesėlėmis, žemaitiškomis skarelėmis, maišeliais dovanėlėms. Bibliotekos lentynas puošia jau anksčiau jos padovanotos dvi medžiaginės pelėdžiukės. Gintaras Daukša dirba technologijų mokytoju ir moko vaikus Zoknių progimnazijoje visokiausių vyriškų meistrybių. Jis pristatė savo tapybos darbus, kuriuose dominuoja Lietuvos peizažai. Demonstruodamas išskaptuotas iš medžio kaukes, naminukus ir kitus dirbinius trumpai apibūdino apie jų paskirtį senovės lietuvių buityje, pamokė, kaip skaptavimui pasirinkti tinkamiausią medį ir nuo ko geriausia pradėti. Atsivežė ir padarytų skulptūrų iš šiaudų, paaiškino apie skulptūrų iš šiaudų gaminimo procesą nuo žaliavos pasiruošimo iki darbo užbaigimo.
Bibliotekoje galėjome susipažinti su tautodailės darbų žanrų įvairove, įvairių darbų atlikimo gudrybėmis, apžiūrėti pačius darbus, sužinoti vieno ar kito dirbinio gaminimo ar puošybos proceso eigą. Patys tautodailininkai yra plačiai žinomi regione, nuolat dalyvauja kasmetinėse tautodailės parodose, amatų šventėse. Tai kantrūs kūrėjai, puoselėjantys lietuviškas tradicijas, skatinantys grožio pajautimą, neleidžiantys netikėčiausiuose savo darbų deriniuose išnykti lietuviškai tautinei ornamentikai.

Vilma Briedienė,
Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė