2019 m. kovo 14 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos skaityklos erdvėje rinkosi bibliotekos rankdarbių būrelio „Svajingosios levandos“ narės. Vyresnioji bibliotekininkė, tautodailininkė Asta Urbelienė organizavo edukacinį užsiėmimą „Makrame – mazgų pinklės“.
Prieš kūrybinį procesą lektorė trumpai supažindino su makrame istorija. Jos teigimu, makrame – tai dekoratyvinių mazgų technika (mazgų rišimas), lietuviškai vadinami pinìkai. Sugebėjimas bei talentas megzti mazgus ir nerti tinklus, senovėje buvo labai vertinamas ir laikomas giminės turtu. „Galime prisiminti, kad pas močiutes dar yra užsilikusių rištų kilimėlių su įvairiausiais raštais ar ta pačia technika rištų pirkinių krepšelių“ – pasakojo bibliotekininkė demonstruodama pagrindinius mazgus ir savo sukurtas dekoracijas.
Dalyvės pasirinko kurti įvairiausius gaminius, kas ant džiovintos medžio šakos, kas ant žiedelio rišo mazgus, kas rišo smulkių virvučių lapelius. Pakilios nuotaikos užsiėmimo dalyvės panoro dalyvauti sekančioje edukacijoje balandžio mėnesį ir išbandyti dar įmantresnes mazgų technikas.

Asta Urbelienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos bibliotekininkė