2017 m. lapkričio 16 d. Aukštelkės bibliotekoje vyko literatūrinė popietė vaikams „Šiaurės salos“, skirta Šiaurės šalių bibliotekų savaitei paminėti. Ji tradiciškai pradeda garsiniais skaitymais. Daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų prisijungia prie šios tradiciškos akcijos. Aukštelkės biblioteka taip pat prisijungė prie šios akcijos. Bibliotekoje vyko garsinis skaitymas ištraukos iš Mauri Kunnas ,,Lobių sala“ skaitymas. Popietėje dalyvavo Aukštelkės mokyklos-daugiafunkcio centro darželinukų grupė su mokytoja Deimante Latve. Po skaitymo aptarėme perskaitytą ištrauką. Vėliau Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Roberta Šinušienė vaikams buvo paruošusi dvi praktines užduotis, pirmoji užduotis buvo apie piratus reikėjo sujungti taškus nuo 1 iki 10, vaikai sujungę taškus pamatė ką nupiešė, tai buvo pirato kepurė. Antroji užduotis, kuriai reikėjo iš popieriaus lapo iškirpti detales ir suklijuoti laivą, pagal pateiktą pavyzdį. Vaikai iš karto ėmėsi darbo, iškirpę detales ir suklijavę laivą, jį dar ir nuspalvino.
Mažieji skaitytojai kartu su mokytoja, Aukštelkės bibliotekos vyresniajai bibliotekininkei Robertai Šinušienei padėkojo už surengtą popietę ir praleistą smagų laiką bibliotekoje.

Roberta Šinušienė,
Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė