Liet 100 rysk2018 m. vasario 15 d. į Raudėnų seniūnijos salę rinkosi ir maži ir dideli raudėniškiai paminėti Lietuvos gimtadienio, kurį organizavo Raudėnų biblioteka, Šiaulių rajono kultūros centro Raudėnų filialas, Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras, Raudėnų bendruomenė, Raudėnų seniūnija. Šventė prasidėjo Lietuvos himnu. Koncertavo Šiaulių rajono kultūros centro Raudėnų filialo liaudiškos muzikos kapela „Jaunimėlis“, Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai. Istorikas Jonas Kiriliauskas pasakojo apie Raudėnų kraštą ir tai, kas vyko Raudėnuose prieš 100 metų. Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė skaitė eiles apie Lietuvą, perskaitė 1933 metais laikraštyje „Šiaurės Lietuva“ išspausdintą eilėraštį „Raudėnai“, kurį parašė Cingu-Lingas. Taip pat bibliotekininkė pasidžiaugė, kad nebėra draudimo, nebereikia slapčia skaityti. Knygos yra prieinamos visiems ir visur, jų yra daug ir įvairių. Pristatė, kad akcijoje „Metų knygos rinkimai“ dalyvavo  Raudėnų biblioteka ir jos paraiška buvo įvertinta teigiamai. Šventės metu šias knygas nuotaikingai ir įdomiai pristatė Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojai: Undinės Radzevičiūtės knygą „Kraujas mėlynas“ pristatė Vaida Aleknavičienė, Tomo Vaisetos „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“ – Alma Steponavičienė, Mindaugo Kvietkausko „Uosto fuga“ – Alma Lučinskienė, Daivos Čepauskaitės „Aš tave užmiršau“ – Vaiva Bružienė, o Rimanto Kmitos knygą „Pietinia kronikas“ pristatė Zita Bezarienė. Ši knyga ir laimėjo dalyvių simpatijas. Šventės dalyviai galėjo apžiūrėti spaudinių parodas „Lai gyvuoja Lietuva – laisva, nepriklausoma“ ir „ Raudėnai Lietuvoje“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.
Vasario 16 d. 12:30 val. visi rinkosi prie Raudėnų Šv. Baltramiejaus bažnyčios klausytis varpų skambėjimo „Gloria Lietuvai“. Taip pat dalyvavo akcijoje „Prisimink ir padėkok Lietuvą kūrusiems“ – uždegėme žvakutes ant žymių raudėniškių, artimųjų kapų.

Danutė Slavinskienė,
Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė