2017 metų vasario 15 dieną Šakynoje vyko tradicinis bėgimas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Šį bėgimą jau aštuonioliktą kartą organizavo Šakynos mokykla, kartu su seniūnija, kultūros ir laisvalaikio centru.
Šventė prasidėjo Šakynoje, prie paminklo tremtiniams, kur buvo sugiedotas Lietuvos himnas ir palinkėta ištvermės įveikiant trasą. Bėgimas prasidėjo nuo Mikutaičiuose esančio paminklo žuvusiems partizanams. Bėgime dalyvavo net 92 bėgikai.
Grįžusių bėgikų laukė karšta sriuba, ir plovas. Diplomais ir medaliais buvo apdovanoti greičiausiai įveikusieji trasą. Padėkas, medalius įteikė Lietuvos Respublikos seimo narys Arūnas Gumuliauskas. Pasveikinimo žodžius tarė Šakynos seniūnas Artūras Žilinskas, kuris taip pat pateikė gyventojams 2016 metų ataskaitą.
Šventinę programą eilėmis ir nuotaikingu pasirodymu pradėjo Šakynos bibliotekos jaunieji lankytojai. Eilėraščius deklamavo vyresnių klasių mokiniai ir priešmokyklinės grupės mažylės: Daniela Mažeikaitė ir Milda Liuberskytė. Linksmą vaizdelį suvaidino  pirmokai: Redas Šiuipys, Lukas Kumpys ir trečiokai: Aida Šiuipytė , Evelina Guigaitė, Ula Kumpytė, Titas Petrauskas. Vaikams išskleidus Lietuvos vėliavą kultūros darbuotojų duetas : Alfonsas Giedra ir Rimantas Mickevičius sudainavo dainą „Gražiausios spalvos“.
Šventinę programą parodė ir Šakynos mokyklos mokiniai, kultūros namų kolektyvai. Renginį muzikaliai papildė ir Naujosios Akmenės muzikos mokyklos mokiniai su mokytojais, nes šioje mokykloje mokosi ir keletas šakyniečių  vaikų. Taip prasmingai buvo paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

Zina Keturakytė,
Šakynos bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė