Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimui pradėjome ruoštis įsijungę į  akciją „Laisvės vėjo gūsis“. 2020 m. Kovo 11-ąją Varputėnų bibliotekoje ir senelių globos namuose „Kitada“ vyko edukaciniai užsiėmimai, kurių metu darėme malūnėlius, puošėme aplinką šventei. Šventines puokštes sukūrė varputėniškė Raimonda Mintauskienė. Susirinkusios moterys bibliotekoje mokėsi dainų, kurias atliko šventės metu. Mokėmės trepsėti ir lietuvių liaudies šokį „Malūnėlis“. Minėjimą pradėjome aplankydami paminklą Varputėnų šauliams, nes jie nepriklausomybės pirmtakai. Prie paminklo padėjome puokštę gėlių ir uždegėme žvakutes. Šventę tęsėme bendruomenės namuose. Sulaukėme svečių:  Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėjos Ados Grakauskienės, Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnės Editos Mileikienės. Viešnios susirinkusius pasveikino su garbinga Lietuvos sukaktimi. Nueitą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo kelią apžvelgė istorijos mokytojas Arvydas Ščipokas. Bibliotekininkė Vida Bernotienė parengė dvi spaudinių parodas − Lietuvos 30-mečiui „Laisvės vėjo gūsis“ ir Justino Marcinkevičiaus 90-mečiui paminėti „Justinas Marcinkevičius – tautos dainius“. Bendruomenės moterys Virginija Kniukštienė ir Eugenija Rupšienė išvirė gardžią košę ir žemuogių arbatą. Visus lydėjo puiki nuotaika.

Vida Bernotienė,
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė