2019 m. lapkričio 6 d. Šiaulių rajono Raudėnų mokyklos-daugiafunkciame centre vyko LEGO konstravimo ir robotikos užsiėmimas. Užsiėmimo metu 3–9 kl. mokiniai turėjo galimybę konstruoti ir programuoti su „LEGO WeDo 2.0, LEGO Mindstorms Education EV3 ir mokomaisiais rinkiniais „Fishertechnik“.
Užsiėmimas buvo organizuojamas, pagal Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuotą projektą ,,Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, į kurį įsitraukė Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Dovilė Navickaitė kartu su Raudėnų bibliotekos bibliotekininke Danute Slavinskiene užsiėmimo dalyviams pristatė rinkinius ir priemones, supažindino su konstravimo instruktažu, programavimo pagrindais. Užsiėmimo metu bibliotekos darbuotojoms talkino pradinių klasių mokytoja Regina Skudrickienė.
LEGO WeDo 2.0 tai rinkinys skirtas smalsiems ir kūrybingiems vaikams, išmaniems ir inovatyviems tėveliams ir mamytėms. Su LEGO WeDo 2.0 rinkiniu galima išmokti ir geriau suprasti robotikos, tiksliųjų, gamtos ir inžinerijos mokslų medžiagą. Moderni LEGO Education metodika skatina bei tobulina XXI amžiuje aktualiausias kompetencijas: problemų projektavimo trimatėje erdvėje, galimų sprendimo būdų tyrinėjimo, algoritminio mąstymo lavinimo, kūrybiškumo ir viešojo kalbėjimo, ugdo pasitikėjimą mąstyti nestandartiškai.
Pirmasis surinktas konstruktorius galėjo pūsti balioną, buvo sukonstruotas robotukas ir sraigtasparnis, kurie programėlės WeDo 2.0. pagalba galėjo atlikti įvairias funkcijas, taip pat visus džiugino sukonstruota lempa, kuri suspindėjo ryškiausiomis spalvomis. Vyresni mokiniai rinko sudėtingesnius robotus, visiems pavyko ne tik surinkti, bet ir užprogramuoti robotus, kad atliktų tam tikras funkcijas.
Visi susirinkę džiaugėsi, kad pavyko sukonstruoti pasirinktus modelius ir pamatyti jų galimybes.

Dovilė Navickaitė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė