2019 m. balandžio 4 dieną Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vykusiame Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos visuotiniame narių susirinkime Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kužių struktūriniam teritoriniam padaliniui buvo įteikta garbinga nominacija. Netradicinė biblioteka 2018. Ji suteikta už inovatyvią veiklą panaudojant IT technologijas, netradicinių paslaugų plėtrą ir jų dermę su tradicinėmis bibliotekos paslaugomis. Apdovanojimų metu dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, naujai išrinktas Marijampolės meras Povilas Isoda. Atsiimti bibliotekai ypatingai reikšmingo apdovanojimo vyko Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė ir Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė.
Šis apdovanojimas Šiaulių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai jau trečiasis. Gruzdžių Augustino Griciaus struktūrinis teritorinis padalinys pripažintas kūrybiškiausiu 2017 metais. 2014 m. paskelbtame konkurse Gilaičių struktūriniam teritoriniam padaliniui suteikta nominacija „Netradicinė biblioteka 2013: už inovatyvią veiklą panaudojant informacines technologijas, netradicinių paslaugų plėtrą ir dermę su tradicinėmis paslaugomis“.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinių renginių koordinatorė ir organizatorė