Šiomis dienomis pasaulis mini popiežiaus Šv. Jono Pauliaus II gimimo šimtmetį. Lietuvoje 2020 m. paskelbti Šventojo Jono Pauliaus II metais. Kužių biblioteka šiai progai paminėti surengė spaudinių ir nuotraukų parodą „Popiežius, pakeitęs pasaulio veidą“.  26 metus Bažnyčiai vadovavęs Karolis Wojtyla laikomas viena svarbiausia XX a. asmenybių, ypač svarbia asmenybe griūvant komunizmui Rytų Europoje. Vienas labiausiai keliavusių visų laikų valstybių lyderių, per savo pontifikavimo laikotarpį aplankė 129 valstybes. 1993 m. rugsėjo 4–8 d. popiežius Jonas Paulius II lankėsi Lietuvoje. Tai buvo pirmasis popiežiaus vizitas Lietuvos istorijoje. Lietuvai ir lietuviams Jonas Paulius II liudijo tikėjimą, viltį ir meilę. Lankydamasis Kryžių kalne ir čia aukodamas Šv. Mišias popiežius Jonas Paulius II dėmesį skyrė Kryžiaus slėpiniui. Apie lietuvių tautą ir Kryžių kalną popiežius Jonas Paulius II yra pasakęs „Tauta, kuri su tokiu ištvermingumu ir pamaldumu keliauja į tą kalną pastatyti naują kryžių, tiki gyvenimu, tiki prisikėlimu“. Bibliotekoje surengtoje parodoje eksponuojamos nuotraukos iš popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje akimirkų. Spėjama, kad daugumos nuotraukų autorius fotomenininkas Antanas Varanka. Parodą puošia du paveikslai su popiežiaus Jono Pauliaus II atvaizdu, A. Narbuto grafikos darbas „Kryžių kalnas I “, 1993 m. Rengiant parodą bibliotekai leidinius ir nuotraukas iš privačios kolekcijos paskolino Kužių Švč. Mergelės Marijos gimimo parapijos klebonas Tomas Reinys, Kužių miestelio gyventoja Genovaitė Kyšlienė. Esponuojant turtingą ir informatyvią parodą talkino Kužių seniūnė Jolanda Rudavičienė. Nuoširdus ačiū jiems visiems.

Nijolė Viktoravičienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė