KŪRYBIŠKI EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE

Kiekvieną antradienį į Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteką renkasi moterys, mėgstančios rankdarbius ir norinčios išmokti pasigaminti originalų papuošalą ar dovaną savo rankomis. Kai kurios be rankdarbių neįsivaizduoja savo gyvenimo ir gali pasigirti savo įspūdingais darbais. Labai džiugu, kai dalyvės atsineša savo rankdarbius, pasidalina patirtimi, bei noriai mokosi iš kitų.  Kiekvieną susitikimą visos dalyvės pasitariame, ką gaminsime kitą kartą ir kas praves mokymus. 2017-ieji metai paskelbti Tautinio kostiumo metais, todėl mes stengiamės savo užsiėmimų temas planuoti taip, kad pagamintuose darbeliuose atsispindėtų tautinių rūbų detalės, raštai, spalvos. Svarbu, kad visa tai būtų pritaikyta mūsų gyvenime. Delmonai, riešinės, juostos, nertos kepurėlės, karpiniai — tai primirštas mūsų tautinis paveldas, kurį galime naudoti ir dabar. Prieš pradedant naują darbelį, mes susipažįstame su šiai temai skirta literatūra, surinkta medžiaga bei daug metų senelių skrynioje užmirštu rankdarbiu.
Šie užsiėmimai ne tik smagus ir turiningas laiko praleidimas bibliotekos erdvėse, bet ir galimybė pasiimti naują knygą ar žurnalą. Pagaminti rankdarbiai puošia biblioteką bei stebina lankytojus.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė