2017 m. lapkričio 2–3 dienomis Kurtuvėnų mokykloje-daugiafunkciame centre įsikūrė kūrybinio rašymo stovykla ,,Fantazijos gramatika“. Renginys buvo skirtas vaikų kūrybos sklaidai. Į kūrybinę stovyklą buvo pakviesti Aukštelkės, Bazilionų, Bubių, Gilvyčių, Kurtuvėnų mokyklų mokiniai, turintys talentą kurti. Tuo pačiu metu mokykloje šurmuliavo ir demokratinių mokyklų stovykla įgyvendinanti projektą ,,Pilietiškai aktyvios visuomenės kūrimas diegiant demokratinio ugdymo principus moksleivių savivaldoje“. Šioje stovykloje svečiavosi dalyviai iš Vilniaus Demokratinės mokyklos, Šakių r. Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro, Kauno Kazio Griniaus progimnazijos, Lazdijų r. Šventežerio mokyklos, Aukštelkės ir Kurtuvėnų mokyklų-daugiafunkcių centrų. Šios dvi stovyklos, įsikūrusios po vienu stogu, papildė viena kitą.
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė kartu su  poete Eugenija Liumaite-Juodeikiene buvo stovyklos ,,Fantazijos gramatika“ organizatorės. Iš aplinkinių mokyklų į stovyklą susirinko vienuolika 2–6 klasių moksleivių. (Skaičius dalyvių buvo ribotas, nes buvo kviesta tik po du iš kiekvienos mokyklos). Ši stovyklėlė buvo organizuota lyg startas į parašytą Kultūros tarybos rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą ,,Fantazijos gramatika“.
Jauniesiems kūrėjams veiklų tikrai netrūko: su Tomu Januškevičiumi (Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Komiksų centro darbuotoju) kūrė komiksus, su Kurtuvėnų parapijos klebonu Andriumi Valčiuku ieškojo kūrybos įkvėpimo šv. Jokūbo bažnyčios požemiuose. Susirinkusiems bibliotekoje poetė E. Liumaitė paskaitė savo eiles. Kaip eilės virsta dainomis pademonstravo muzikos vadovė Indrė Pažereckienė su Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro darželio grupės ugdytiniais. Magas Vitalijus Augustauskas įspūdingai demonstravo triukus, miklumo ir gudrybių mokė vaikus bei suaugusius. Kiek vėliau buvo galima linksmai pasišokti diskotekoje. Po diskotekos bibliotekoje ilgai vakarojome kurdami pasakas, padavimus, vaidindami šešėlių teatrą, žaisdami įvairius kūrybinius žaidimus.
Sekančią dieną mūsų laukė kūrybinė joga su Monika Domeikiene, kuri ne tik pamokė kūrybinių jogos pratimų, bet ir padovanojo savo kūrybos knygutę ,,Kitoks pasaulis arba mergaitė, kuri buvo laiminga“. Įkvėpti kūrybiniam rašymui vaikai ėmėsi kurti eiles. Ši kūryba visai pasisekė. Jaunųjų poetų sukurtų deklamuojamų eilių su ypatingu susidomėjimu klausėsi stovykloje dalyvavusios Gilvyčių ir Bazilionų bibliotekų bibliotekininkės Ona Juškenienė ir Asta Platiakienė. Stovyklos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Paruošta kūrybinė paroda ,,Fantazijos gramatika“ džiugins bibliotekos lankytojus. Pačių vaikų laukia staigmena – jų eilės bus sudėtos į knygutę ,,Fantazijos gramatika“.
Dvi dienos prabėgo labai greitai ir kūrybingai. Stovyklos dalyviai išsiskirstė nenoriai, tačiau su nekantrumu laukdami kitų susitikimų.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė