Skip to content Skip to footer

2019 metų gegužės 13 d. Kairių bibliotekoje vyko  kūrybinės dirbtuvės – tapiserijos mozaika „Lietuva – mano veidas“. Švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų sukaktį, vis keliame klausimus: kiek mums svarbi Lietuva, kiek čia mūsų esančių nusivylusių ja, kiek besidžiaugiančių, besididžiuojančių, kiek visai nekeliančių klausimų, tiesiog esančių. Atsakyti į juos sudėtinga, tad šias ar kitas mintis siūlome išreikšti audimo kalba. Užsiėmimo metu mokėmės išausti savo mintis ir jausmus apie Lietuvą ir Lietuvai, kad, sudėję po dalelę tos Lietuvos, kurią nešiojamės savyje, gimtų vienas bendras atspindys – kilimas.
Kas yra tapiserija? Iš pranc. kalbos „tapisserie“ – rankų darbo austinis sieninis kilimas. Kodėl austi? Tekstilė pati artimiausia žmogui, jo kūnui. Tai lėtas procesas, kuriam vykstant, rankomis liečiama kiekviena gija, kiekvienas milimetras, ir visi jie prisigeria audžiančiojo jausmų ir minčių energijos.
Užsiėmimą vedė Kauno kultūros centro kūrybinių dirbtuvių ,,Gijų sodai“ vadovė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė. Menininkė. supažindino susirinkusius su tapiserijų audimo būdu, o kūrybos proceso metu patarė vadovautis ne tik eskizais, bet ir savo jausmais.
Projektas „Lietuva – mano veidas“, anot menininkės, suskirstytas į du etapus. Pirmojo etapo , truksiančio iki 2019-ųjų rudens metu bus audžiamos delno dydžio tapiserijos. Pirmoji projekto dalis – kūrybinės dirbtuvės. Jų metu susipažinome su tapiserijų audimo būdu ant mažų rėmelių. Projekto idėja – kurti savo mažą tapiseriją, kuri taps vieno didelio kūrinio dalimi.
Antroje projekto dalyje, remiantis dalyvių mintimis, bus sukurtas didelio formato piešinys, pagal kurį maži kūrybinių dirbtuvių dalyvių audiniai bus jungiami į vieną didelį kilimą, kur 900 mažųjų audinių bus sujungti į vieną didelę, 2×3 tapiseriją-mozaiką, vaizduojančią tam tikrą piešinį. Koks tai bus piešinys menininkė kol kas negalėjo pasakyti. Užbaigtą kūrybinį darbą planuojama eksponuoti Kauno kultūros centre bei kitose kultūrinėse erdvėse. Nuoširdžiai dėkojame kūrybinių studijų vadovei Agnietei Janušaitei-Vitkūnienei už turiningai praleistą popietę ir už suteiktą galimybę Kairių bibliotekos skaitytojams prisidėti prie kuriamos mozaikos Lietuvai.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

 

Komentaras