2019 m. gegužės 7 d. Lietuvos leidėjų asociacijos ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos organizuojama skaitymo šventė-akcija „Lietuva skaito“ su šūkiu „Nudžiugink nors vieną knygą!“ vėl stengėsi suvienyti visus Lietuvos miestus ir miestelius bei lietuvių bendruomenes užsienyje bendram skaitymui ir taip paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.
Prie penktąjį kartą vykstančios nacionalinės akcijos, žinoma, prisijungė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Bibliotekos darbuotojos pakvietė jaunąją skaitytojų bendruomenę (Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokinius su mokytojomis Birute Šufinskiene ir Žaneta Gineitiene) susitikti, skaityti, kalbėtis apie knygas su poetu, rašytoju Dariumi Rekiu.
Jaunas autorius yra išleidęs 4 knygas: dvi pirmosios poezijos knygos, skirtos suaugusiems, trečioji – vaikams, o ketvirtoji „Viską susapnuoti dar kartą“ parašyta paaugliams. Pastaroji susitikimo metu ir buvo pristatyta, drauge apžvelgta bei skaityta. Literatūrinio renginio pradžioje autorius neskubėjo atskleisti viso knygos siužeto, veikėjų, žanro. Jo tikslas buvo, kad su knygos pasakojama istorija susipažintų visi drauge, verčiant autoriaus sužymėtus knygos puslapius ir juos skaitant pakaitomis. Perskaičius keletą knygos ištraukų, padedant autoriui, pradėjo aiškėti knygos istorija, o ji apie berniuką, kuris neteko galimybės vaikščioti. Veikėjas privalėjo susitaikyti su visomis neišsipildžiusiomis svajonėmis. Štai jis vieną vakarą pasineria į miego, pasąmonės kitokį pasaulį, kuris traukte įtraukia skaitytojus į linksmybių ir nuotykių kupiną istoriją, priverčiančią į viską pažvelgti kitu kampu.
Aptarus knygą, įsigilinus į detales, bet neatskleidus istorijos pabaigos, susirinkusieji persikėlė prie klausimų autoriui, kurių būtą įvairių: kaip gimė knyga, kiek laiko ji buvo rašoma, nuo kelių metų autorius pradėjo kurti ir daugelis kitų.
Galiausiai visi renginio dalyviai apsidžiaugė galėję lietuviškam žodžiui svarbią datą paminėti netradiciškai ir prasmingai.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja